0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

*

Αποσυνδεδεμένος Lamnian

  • *****
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
  • θέλω να φύγω ..
  • Αντιδράσεις: 0

Σάββατο πρωί ξεκινήσαμε με το κορίτσι γεμάτοι όρεξη για οδήγηση και προορισμό την Μάνη..  :strt2:

Λίγο πριν την διχάλα Πάτρα - Τρίπολη και εκεί που έχω 170-180 στο κοντέρ , σβήνει το σύμπαν .. :(
Η ενδειξη Service έβγαζε μάτι ! Περιμένω λίγο , μιζιά ... δουλεύει μονοκύλινδρα ... οκ , αν και η βενζίνη που βάζω
είναι από τον ίδιο χρόνια και "εγγυημένη" , μάλλον θα ναι το γνωστό πρόβλημα στα μπεκ .. :thnk:

Βγαίνω τσουκου τσουκου σε ενα βενζινάδικο παρακάτω ( Παρεπιπτόντως ήμασταν με
δέρματα , επιγονατίδες κλπ κλπ οπότε αν έμενα εκει η επόμενη στάση θα ήταν στο νοσοκομείο με θερμοπληξία) και ξεκινάω εργασίες επισκευής. Χτυπάω μπεκ , μπρος - πίσω
κυλίνδρου , με αναμένη μηχανή - σβηστή μηχανή , τίποτα !  :psdof:

Τηλέφωνο σε γνώστες να με κατατοπίσουν και να μου ανεβάσουν λίγο την ψυχολογία . Το πόρισμα του "γνωστού" φίλου
μηχανικού ήταν : Πολλαπλασιαστής

ΟΚ , αφού έφαγα 2 ώρες παλεύοντας , τηλεφωνώ οδική . Interpartner . Αυτην είχα , αυτήν πήρα .
- γεια σας , έμεινα εδω και εκει μπλα μπλα ..
= Βεβαίως θα έρθει μηχανικός από Κόρινθο να το δει και αν δεν το φτιάξει , θα το φορτώσει , θα το πάει σε χώρο φύλαξης
   και σε εύλογο χρονικό διάστημα θα μεταφερθεί η μηχανή σας στην Αθήνα ! Ντόινγκ !  :rant2:
   Είναι νεος νόμος , οτι το φορτηγό της Κορίνθου ΔΕΝ μπορεί να μπει Αθήνα , θα πρέπει να γίνει αλλαγή εκεί και δεν υπάρχει
   διαθέσιμο, οπότε μαζεύουμε κάποια ανα διαστήματα τα φορτώνουμε και τα πάμε Αθήνα .
- Κύριε , αυτό δεν γίνεται του λέω , εκτός ότι δεν εμπιστεύομαι την μηχανή από εδώ και από εκει , από Δευτέρα την   χρειιάζομαι και επίσης ΕΓΩ με την κοπέλα μου , πώς σκατά θα γυρίσουμε ΑΘΗΝΑ ??
= Η εταιρεία δικαιολογεί 30 ευρώ μεταφορικά και επίσης
- ΟΚ , ευχαριστώ , γεια σας .

Μιλάω με την ασφαλίστρια η οποία ξηγιέται και μου προτείνει να πάρω express service και τα έξοδα θα τα βρούμε . JET.

Ετσι έγινε , ήρθε η express , με φόρτωσε και στην Ελευσίνα περίμενε άλλο φορτηγό , έγινε η σκάτζα και φτάσαμε Πειραιά .

Αρα , αν μείνετε ποτέ Σέρρες και μένετε Αθήνα , θα βλέπετε το πολύτιμο , ολοκαίνουριο , αστραφτερό τουμπανάκι σας ,
να το σκίζουν όπως στα παλιά βασανιστηρια που τραβάγαν χέρια - πόδια μλεχρι να ομολογήσεις , ΕΠΙ όσους νομούς αλλάξετε !! :ohmy: Με τις υγείες σας !

Χτες λοιπόν μιλάω με τον Αντώνη (Αρμακόλα) με τον οποίο δεν χρειάστηκε να κλέισω ραντεβού μιας και θεωρείτε
άμεση ανάγκη , οπότε είχα και άμεση ανταπόκριση  :kalo:

Αφού το ξεψάχνισε 1 ώρα , καταλήξαμε ότι φταίει ο πολλαπλάσιαστής , μπήκε καινούριος και το καμάρι μου , δούλεψε
ξανά !  :a22

Η εγγύηση μου έληξε 30/6/2009 . Πολλαπλασιαστής 180 ε + εργασία ? ... + κάποια άσχετα πραγματάκια (+1 εργατοώρα) ??

Αρχισα να χαιρετάω 3-4 μέρες από την εκδρομή στην Ισπανία ... :srry:

Οταν ήρθε η ώρα , ο Αντώνης έκανε την μεγαλύτερη ξήγα που θα μπορούσε να κάνει κάποιος , το καλύτερο σενάριο , πλήρωσα ένα εφτελές ποσό σε σύγκριση με το κανονικό (που δεν μου είπε καν πόσο ..) , πήρα το Tuono , τον υπερευχαρίστησα  και έφυγα ...

Ολα αυτά 18:30 με 20:30 ενω θα μπορούσε να μου πει (μιας και με είδε με το scooter) τα λέμε αύριο !

Αυτιά !

Τι μάθαμε σήμερα ???

1.     Το Τuono μου στα 12380χλμ έβγαλε πολλαπλασιαστή και το ΣΚ έμεινα Αθήνα αντί για Μάνη
2.     Οι οδικές είναι βάσανο
3.     Ο Αρμακόλας είχε την ευχέρεια να εξυπηρετήσει Αμεσα , με σωστή και σοβαρή δουλεία , και το έκανε αβίαστα !


Ευχαριστώ επίσης τα παιδιά στο back stage , Βυρωνα και Bill.


ΥΓ : Η μεγαλύτερη πίκρα ήταν ότι οι  μ@λ@κ@ς της οδικής , δεν είχαν μια κουκουλίτσα να του ρίξω πάνω κατά
την μεταφορά , όχι για τίποτα γιαπωνέζους μη βλέπουν και έχουνε να λένε , αλλά για το χρώμα ρε παιδί μου ! Πολύ ήλιος
ρε παιδιά , πολύΣ !  :P

ΥΓ2 : Αυτό το ΣΚ πάλι ΜΑΝΗ ρε και εκει πριν την διχάλα ο κόφτης στα κόκκινα !!!

Τα λέμε ... :bye:


KTM 950 Adventure - Tuono 1000RR7 MY Blue Dream !

Hornet 600 - D-Tracker 250 (Στην ίδια οικογένεια ..χε χε)

*

Αποσυνδεδεμένος nick2ono

  • *******
  • 1211
  • Φύλο: Άντρας
  • ειναι αρρωστια το μοτορι!!!
  • Αντιδράσεις: +4
Απ: Tuono - Οσο μας ξενερώνεις τόσο μας πορώνεις ..
« Απάντηση #1 - : Ιούλιος 21, 2009, 06:55:03 μμ »
 :ohmy: ρε μαν, τι περιπετεια κ αυτη?!!!!!
τουλαχιστον ολα πηγαν κατ'ευχην με το μοτορι! :)
ειναι πολυ καλο παντως κ το γεγονος οτι δεν το αφησες να σε επηρεασει ψυχολογικα... :ohyes: :ohyes: :D

SERRES CIRCUIT LOVER!!!
http://www.apriliabikers.gr/portal/index.php?topic=6710.0

 επόμενο βήμα να πιάσω το joker...

*

Αποσυνδεδεμένος dionisis V2

  • *****
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Aprilia made in Italy
  • Αντιδράσεις: 0
Απ: Tuono - Οσο μας ξενερώνεις τόσο μας πορώνεις ..
« Απάντηση #2 - : Ιούλιος 21, 2009, 07:26:11 μμ »
καταλαβενο τη πικρα να ξεκινας για καπου και τελικα να καταληγεις σε ολη αυτη την ταλαιπωρεια για ενα πολλαπλασιαστη.ολα στο παιχνιδι ειναι και ας ειναι το ποιο αξιοπιστο μιχανακι.αν και εγω με το shiveraki ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και ειδικα οσο αφορα τον αντωνη και ολα τα παιδια εκει μεσα και ενας απο τους λογους που εχω aprilia περα απο το οτι μου αρεσουν ειναι και αυτος.αλλα μην ξεχνας ετσι ηταν και ετσι θα ειναι ο ιταλος παντα απροβλεπτος για να μας θυμιζει οτι καβαλαμε κορυφαια μοτοργια που βγαζουν ματι στο περασμα τους ητε στο δρομο ητε στις πιστες. :D :D :ohyes:
Aprilia Shiver

*

nickkrip

Απ: Tuono - Οσο μας ξενερώνεις τόσο μας πορώνεις ..
« Απάντηση #3 - : Ιούλιος 21, 2009, 09:04:32 μμ »
Το ιδιο ειχα παθει και εγω.δεν πειραζει περαστικα να ειναι...(εγω ημουν πιο κοντα ομως).  :bye:

*

Αποσυνδεδεμένος Mic

  • ***
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
  • Αντιδράσεις: 0
Απ: Tuono - Οσο μας ξενερώνεις τόσο μας πορώνεις ..
« Απάντηση #4 - : Ιούλιος 21, 2009, 11:34:17 μμ »
Η ξενέρα είναι οτι έμεινες Αθήνα  και με την γλύκα της βόλτας. :cry:

Κατα τα άλλα....+1000 για τον Αντώνη (Αρμακόλα) και από μένα. :kalo:

*

spiroscfu

Απ: Tuono - Οσο μας ξενερώνεις τόσο μας πορώνεις ..
« Απάντηση #5 - : Ιούλιος 22, 2009, 11:05:21 πμ »
Μόνο αυτό να είναι το κακό ρε φιλαράκι καλές βόλτες με το τουμπανάκι σου και πάλη.  :oo!

*

Αποσυνδεδεμένος Lamnian

  • *****
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
  • θέλω να φύγω ..
  • Αντιδράσεις: 0
Απ: Tuono - Οσο μας ξενερώνεις τόσο μας πορώνεις ..
« Απάντηση #6 - : Ιούλιος 22, 2009, 12:02:12 μμ »

... το κλειδί της επιτυχίας ήταν ότι ούτε εγώ ούτε η Ειρήνη δεν αφήσαμε την κατάσταση
να μας πάρει από κάτω , όλο βρίσκαμε μαλακιούλες και το καφρίζαμε , οπότε All Good !  :thup::
KTM 950 Adventure - Tuono 1000RR7 MY Blue Dream !

Hornet 600 - D-Tracker 250 (Στην ίδια οικογένεια ..χε χε)

 

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Αρχική Σελίδα Όροι Χρήσης