0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

*

dorsocrazy

Απ: το dorsoduro που ονειρευομουν!
« Απάντηση #45 - : Ιούλιος 29, 2009, 04:09:37 μμ »
Ο μόνος λόγος που σκέφτομαι να τις αλλάξω είναι γιατί έχω την εντύπωση ότι κάτι δεν πάει καλά αφού κάποιες φορές είναι πιό σκληρές και άλλες πιο μαλακές. Άλλες φορές η διαδρομή είναι π.χ. 2εκ. και άλλες 10εκ. χωρίς εγώ να έχω πειράξει κάτι.

Είναι φυσιολογικό αυτό;
η αποδοση των εργοστασιακων μετα απο καποια ωρα χρησης η αν πιεσεις μειωνεται και χρειαζεται να πιεζεις την μανετα εως λιγο πριν το τελος  με την τρομπα αυτη που εχω αντικαταστησει δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα εχω την ιδια αισθηση συν οτι εχεις καλυτερο αρχικο "δαγκωμα".εχει μεγαλη διαφορα αν τις δοκιμασεις θα καταλαβεις  :ohyes:

*

Αποσυνδεδεμένος rodnikji

  • *****
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
  • Μοντέλο μηχανής: Shiver
  • Αντιδράσεις: 0
Απ: το dorsoduro που ονειρευομουν!
« Απάντηση #46 - : Ιούλιος 29, 2009, 04:31:41 μμ »
Έγινε Βαγγέλη. Ευχαριστώ για τα comments, οπότε βλέπω την αντικατάσταση της τρόμπας να γίνεται νωρίτερα απ'ότι υπολόγιζα.... αααααχχχχ πάνε τα λεφτά των διακοπών.
Εάν πάντα θες ότι δεν μπορείς να έχεις, τι θα ήθελες αν μπορούσες να είχες οτιδήποτε;

*

Αποσυνδεδεμένος NitroArgi

  • *******
  • 1087
  • Φύλο: Άντρας
  • Αντιδράσεις: +67
Απ: το dorsoduro που ονειρευομουν!
« Απάντηση #47 - : Ιούλιος 29, 2009, 04:32:40 μμ »
Πολυ ομορφο...Bravo!!

*

dorsoboy

Απ: το dorsoduro που ονειρευομουν!
« Απάντηση #48 - : Ιούλιος 29, 2009, 05:38:57 μμ »
ο βαγγελης εχει δικιο οι τρομπες ειναι αλου λεμε μια και τις εχω τεσταρει  :kalo: :kalo: :kalo:

*

george_grat

Απ: το dorsoduro που ονειρευομουν!
« Απάντηση #49 - : Ιούλιος 31, 2009, 08:39:07 μμ »
Πω πω πω τι απαισιο μηχανακι ειναι αυτό!!! Καλά αυτά τα χαζοκαρμπον ποιος τα εφτιαξε?  :thnk:

ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, ΤΡΟΜΠΕΣ, ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ, ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ, CARBON, ποιος θα εβαζε ολα αυτα στο δικο του μηχανακι?

ΑΙΣΧΩΣ

*

dorsocrazy

Απ: το dorsoduro που ονειρευομουν!
« Απάντηση #50 - : Αύγουστος 03, 2009, 01:11:45 πμ »
Πω πω πω τι απαισιο μηχανακι ειναι αυτό!!! Καλά αυτά τα χαζοκαρμπον ποιος τα εφτιαξε?  :thnk:

ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, ΤΡΟΜΠΕΣ, ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ, ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ, CARBON, ποιος θα εβαζε ολα αυτα στο δικο του μηχανακι?

ΑΙΣΧΩΣ
:hha% :hha%  :bye:
ηρθε η ωρα να παμε καμμια βολτα  :bye:

*

dorsoboy

Απ: το dorsoduro που ονειρευομουν!
« Απάντηση #51 - : Αύγουστος 03, 2009, 05:37:12 μμ »
αμην και ποτε     αωτε για ψηστε τιποτα !!!!βαγγεληηηηηηηη

*

dorsocrazy

Απ: το dorsoduro που ονειρευομουν!
« Απάντηση #52 - : Αύγουστος 11, 2009, 03:07:07 πμ »
μεσα στην εβδομαδα θα τοποθετηθει rapid bike 3 θα σας ενημερωσω για εντυπωσεις :bye:

*

Αποσυνδεδεμένος Baggos

  • *******
  • 1237
  • Φύλο: Άντρας
  • Αντιδράσεις: +2
Απ: το dorsoduro που ονειρευομουν!
« Απάντηση #53 - : Αύγουστος 11, 2009, 03:57:28 πμ »
μεσα στην εβδομαδα θα τοποθετηθει rapid bike 3 θα σας ενημερωσω για εντυπωσεις :bye:

..rapid bike...?!και ποιος θα στο ρυθμίσει αυτό το πράμα...?! :tez:

..anyway...περιμένουμε εξελίξεις... :bye:

*

dorsocrazy

Απ: το dorsoduro που ονειρευομουν!
« Απάντηση #54 - : Αύγουστος 11, 2009, 04:08:03 πμ »
μεσα στην εβδομαδα θα τοποθετηθει rapid bike 3 θα σας ενημερωσω για εντυπωσεις :bye:

..rapid bike...?!και ποιος θα στο ρυθμίσει αυτό το πράμα...?! :tez:

..anyway...περιμένουμε εξελίξεις... :bye:
πρωτα θα δοκιμαστουν χαρτες που υπαρχουν απο την dimsport και βλεπουμε :thnk:

*

dorsocrazy

Απ: το dorsoduro που ονειρευομουν!
« Απάντηση #55 - : Αύγουστος 12, 2009, 12:05:21 μμ »
σημερα αν πανε ολα καλα η το πολυ αυριο θα εχω φυλλο δυναμομετρησης να ανεβασω και ρυθμιση του rapid να δουμε τελικα ποση διαφορα εχει :thnk:

*

Αποσυνδεδεμένος Esefar

  • *****
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Μοντέλο μηχανής: Άλλο
  • Αντιδράσεις: 0
Απ: το dorsoduro που ονειρευομουν!
« Απάντηση #56 - : Αύγουστος 13, 2009, 09:48:54 μμ »
Αντε  :pray: :pray: :pray: μακάρι να δωσει ο συνδιασμος εξάτμιση - φιλτρο - πρόγραμμα γιατι είναι αμαρτία τόσο όμορφα μηχανάκια να μην "σκοτώνουν"!!!!!!!! :psdof: :psdof: :psdof:
Dare to be a cube into an ocean of squares...

*

dorsocrazy

Απ: το dorsoduro που ονειρευομουν!
« Απάντηση #57 - : Αύγουστος 13, 2009, 10:09:51 μμ »
Οι ευχες επιασαν  :bye: λοιπον το ντορσο το πηγα στο koveos dyno racing οπου εκαναν απιστευτη δουλεια η αποδοση εχει ανεβει αισθητα  ιδιαιτερα απο 4000-8000 επισης μου τοποθετησε και ενα switch για να αλλαζω χαρτη ωστε να δουλευει και σε διαφορετικες συνθηκες θερμοκρασιας οποτε ολα καλα και απο οτι φαινεται και συζητησαμε ηταν αναγκαια η τοποθετηση του ωστε να παρει το καυσιμο που χρειαζεται   :kalo: τον σεπτεμβρη μπροστινα ελατηρια με βαλβιδες
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 13, 2009, 10:20:43 μμ από dorsocrazy »

*

Αποσυνδεδεμένος Esefar

  • *****
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Μοντέλο μηχανής: Άλλο
  • Αντιδράσεις: 0
Απ: το dorsoduro που ονειρευομουν!
« Απάντηση #58 - : Αύγουστος 15, 2009, 11:54:19 πμ »
Δώσε λίγα περισσότερα στοιχεία, τιμές, απόδοση κτλ. και αν διατίθεται προς πώληση γιατί σκέφτομαι να το βάώ μαζί με τις Akrapovic και το φίλτρο και λογικά μετά θα αναπνέει ελεύθερα:ohyes: :ohyes: :ohyes: Είμαι πολύ περίεργος να δώ τις τριγύρω αντιδράσεις!!!! :bye: :bye: :bye: Θα βάλω και το Sachs πίσω, και με μία ρύθμιση των αναρτήσεων στο βάρος μου θα είναι jet :a20 :a20 :a20
Dare to be a cube into an ocean of squares...

*

dorsocrazy

Απ: το dorsoduro που ονειρευομουν!
« Απάντηση #59 - : Αύγουστος 15, 2009, 07:05:39 μμ »
Δώσε λίγα περισσότερα στοιχεία, τιμές, απόδοση κτλ. και αν διατίθεται προς πώληση γιατί σκέφτομαι να το βάώ μαζί με τις Akrapovic και το φίλτρο και λογικά μετά θα αναπνέει ελεύθερα:ohyes: :ohyes: :ohyes: Είμαι πολύ περίεργος να δώ τις τριγύρω αντιδράσεις!!!! :bye: :bye: :bye: Θα βάλω και το Sachs πίσω, και με μία ρύθμιση των αναρτήσεων στο βάρος μου θα είναι jet :a20 :a20 :a20
με το rapid bike απο αλογα εδειξε 4 παραπανω απο οτι ειχε με την ολοσωμη εξατμιση και το φιλτρο χωρις ρυθμιση.τα δυναμομετρα δειχνουν διαφορετικες μετρησεις αλλο δειχνει 80 και αλλο 89 οποτε μονο απο το ιδιο δυναμομετρο μπορεις να κανεις συγκριση.αυτο που με ενδιεφερε ειναι στον δρομο να δειχνει διαφορα οπως και εχει αρκετη μαλιστα   :ohyes: ιδιαιτερα στις στροφες που προανεφερα.επισης δεν το ειχα μετρησει για να σου πω συνολικη διαφορα απο οταν ηταν χωρις εξατμιση και φιλτρο.με τις leo vince ειχα μια τρυπα στην αποδοση η οποια με τις αλλες εξατμισεις και εξαλιφθηκε αλλα και δυναμωσε το ντορσο αυτο μπορουν να στο επιβεβαιωσουν ατομα που εχουν ντορσο και το δοκιμασαν.με το rapid εγινε ακομα καλυτερη η αποδοση του και εχει πολυ ωραιο κατακορυφο ανεβασμα στροφων χωρις κενα.επισης μεγαλο ρολο παιζει και ποιος θα στο ρυθμισει γιατι εχει αρκετη δουλεια :ohyes: 2 μερες εφαγε.τωρα σαν αποδοση ειναι αψογο δεν θα ηθελα κατι παραπανω  :kalo:

 

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Αρχική Σελίδα Όροι Χρήσης