0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

*

dreamwalker

Απ: Βλάβη σε Dorso με αίσιο τέλος...
« Απάντηση #15 - : Ιούλιος 23, 2008, 05:38:17 μμ »
Άσχετο αλλά για Tuono Gen1/Gen2 έχεις ακουστεί πράμα ? Και κατα συνέπεια για το Mille.

Από αυτά που άκουσα φρίκαρα.. Φίλος με Gen2 Fazer 07 (σαν το δικό μου), έκοψε πλαίσιο στις ραφές!!! Η Yamaha του έδωσε καινιούργιο μηχανάκι χωρίς πολλά πολλά και μάλιστα '08!!

Εμένα οι καθρέπτες μου είνα αναδιπλούμενοι , κάνουν δηλαδή μια άθρωση. Από τα πολλά χιλιόμετρα άρχισε να παίζει ο καθρέπτης λόγω οτι η έκανε τζόγο η άθρωση. Η Yamaha μου το αντικατέστησε μόλις το ανέφερα (σχεδόν 100 ευρώ ανταλλακτικό).

Δεν το κάνουν όλες οι εταιρίες αυτό...

καλα μην το δενεις και κομπο

κολλητος με R6 2006 μοντελο πηγαινε με 60 και απο πίσω το μπατσαδικο
και εκει που πηγαινε επεσε
κανουν οι μπατσοι δεξια να τον βοηθησουν, τον σηκωνουν μια χαρα ο κολλητος,

καλα ρε φιλε πως επεσες?
δεν ξέρω

κοιτανε τον δρομο για λαδια, τιποτα

πανε να σηκώσουν την μηχανη και σηκωνοταν σαν ντομινο
κομενη ραφη

λεει ο κολλητος να του κανουν μια εκθεση οι μπατσοι για το πως επεσε

και του κανουν οτι κινουμενος ..... μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα
επεσε ανευ ετοιας και οταν σηκωσαμε την μηχανη να την βαλουμε στην
ακρη, ηταν 2 κοματια

παει ο φιλος στον Σπηλιωτη να την δει

Σπηλιωτης - αστοχια υλικου

λεει ο φιλος θελω μια πραγματογνωμοσυνη απο εξουσιοδοτημενο συνεργειο
για να το τριψω στην Yamaha Hellas

δεν σου δινω του λεει, θα εχω προβλημα θα θα θα .......

βαρεθηκαμε να τα ακουμε


για να μην μακρυγορω
ακρη δεν εβγαλε, αποζημιωση δεν πηρε, μηχανη δεν πηρε, σε περιοδικα που μιλησε
για να το κανει 1ο θεμα τον αγνοησαν για ευνοητους λογους, ειπαν

και τρεχει στα δικαστηρια 15 περιπου μηνες τωρα

ποια yamaha μου λες?


τελος παντων
το θεμα ειναι αλλο και επειδη μεσα απο αυτο πολλες αληθειες ειπε ο
φιλος Βύρωνας καλο θα ηταν να μην γραφουμε ασχετα post

no offence
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2008, 05:41:04 μμ από dreamwalker »

*

AKIS KARDITSA

Απ: Βλάβη σε Dorso με αίσιο τέλος...
« Απάντηση #16 - : Ιούλιος 23, 2008, 05:42:39 μμ »
παιδες για να ρωτησω...η ανευθυνώτητα αυτή υπάρχει μόνο στην Ελλάδα ή παντου...??? γιατι κάτι ειχε πει ο davide αν θυμάμαι καλά οτι ακομα και στην Ιταλία τα πράγματα ειναι απλά καπως καλύτερα σε σχεση με εδώ...γνωρίζει κανεις???

*

gasotis

Απ: Βλάβη σε Dorso με αίσιο τέλος...
« Απάντηση #17 - : Ιούλιος 23, 2008, 05:54:49 μμ »
Βυρωνα καταλαβαινω απολυτα την απογοητευση σου και το ποσο μαλακας θα ενοιωσες απεναντι
στο φιλο σου,αλλα δυστηχως φτασαμε να ζηταμε πραγματα που ειναι δεδομενα,γιατι ο καθε βλακας,γιατι βλακας ειναι πονταρει στο πρωσορηνο κερδος και προσφερει υπηρεσιες με ψεματα.
Εκμεταλευεται τη καβλα που εχουμε για τις μοτοσυκλετες για να βγαλει λεφτα χωρις να σεβεται ουτε τον εαυτο του.
Οχι μονο η συγκεκριμενη εταιρεια αλλα σχεδον ολες ετσι ειναι με μικρη εξαιρεση τη yamaha,αν και δε γουσταρω καθολου τις μοτο που παραγει ωφειλω να πω οτι εχω ακουσει τα καλυτερα απο φιλους και γνωστους και μαλιστα ειναι αρκετοι,κομμενα πλαισια,σπασμενα μοτερ δε μαθευτηκαν
ποτε γιατι σε μια εβδομαδα ειχαν οι κατοχοι νεα μοτο,δεν ειναι τυχαιο το ποσο πολυ εχει αναπτυχθει η yamaha τα τελευταια χρονια στην Ελλαδα. :bye: :chrs:

*

CAPOMAN

Απ: Βλάβη σε Dorso με αίσιο τέλος...
« Απάντηση #18 - : Ιούλιος 23, 2008, 06:13:04 μμ »
Έχω  δει τρεις διαφορετικές μοτοσικλέτες Φέιζερ 1000.Μία 2006 και 2 2008 με τα μάτια μου είδα και τις τρεις ραγισμένο το πλαίσιο στο ίδιο ακριβώς σημείο.Τη πρώτη φορά του αλλάξανε τη μηχανή χωρίς πολλά πολλά και τη 2η(ναι στον ίδιο έτυχαν οι δύο φέιζερ) του δώσαν τα λεφτά μετροιτής.....

ΟΣΟ ΠΟΙΟ ΠΑΛΙΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟΣΟ ΠΟΙΟ ΓΕΡΟ ΠΑΙΔΙΑ

Λυπάμαι απίστευτα για το παιδί με το ντορσοντούρο...... :( :(

Τι να πω μπράβο στο βύρωνα που τόλμησε και τα έγραψε ΜΑΓΚΑΣ με καφαλαία.


ίσο για το παιδί με το γιαμάχα θα πάρει πίσω τα λεφτά του ή αλλο μηχανάκι χωρίς πρόβλημα γιατί απλά η Γιαμάχα λογαριάζει τι κόστος δυσφήμησης κάτι που φαίνετε ότι η Απρίλια δε το λογαριάζει

*

KANARIUS

Απ: Βλάβη σε Dorso με αίσιο τέλος...
« Απάντηση #19 - : Ιούλιος 23, 2008, 06:17:47 μμ »
Εμενα η ταπηνη μου αποψη για το θεμα ειναι οτι στην προκοιμενη περιπτοση δεν φταιει απαρετητα το μηχανημα αλλα οι ανθρωποι που απαρτιζουν αυτη την εταιρια επρεπε να πουλανε λουλουδια θεωρω οτι ειναι αδιαφοροι και αφηνουν τα πραγματα στο ελεος του θεου και κατι πολυ μικρο που εχω αντιμετοπησει οταν αγορασα το μηχανακι ειχαι μια γρατζουνια στο τεποζιτο και στην ταπα το μηχ ειναι μοντελο 11-07 το τεποζιτο ηρθε τον 1-08 και η ταπα δεν εχει εμφανηστει ακομα εχω παψει να ασχολουμε γιατι δεν βρησκω ακρηκαι αυτο γιατι ειναι κατι που δεν εχει αμεση σχεση με την λαιτουργεια της μηχανης

*

Αποσυνδεδεμένος Ευθύμης

  • *******
  • 1310
  • Φύλο: Άντρας
  • Capoτε...
  • Αντιδράσεις: 0
Απ: Βλάβη σε Dorso με αίσιο τέλος...
« Απάντηση #20 - : Ιούλιος 23, 2008, 06:21:21 μμ »


ίσο για το παιδί με το γιαμάχα θα πάρει πίσω τα λεφτά του ή αλλο μηχανάκι χωρίς πρόβλημα γιατί απλά η Γιαμάχα λογαριάζει τι κόστος δυσφήμησης κάτι που φαίνετε ότι η Απρίλια δε το λογαριάζει
[/quote]

+ 1000000!!!!   Για την yamaha και την μοτοδυναμικη εχω να γραψω πολλα καλα, αλλα για την aprilia κανενα... :psdof: :psdof: :psdof:
Αντε γιατι θυμηθηκα τα δικα μου και τα πηρα...

Συνεχισε Βυρωνα... :kalo: :kalo:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2008, 06:36:19 μμ από Ευθύμης »
...Καί επιστροφή στη φύση!!!

*

kompimen

Απ: Βλάβη σε Dorso με αίσιο τέλος...
« Απάντηση #21 - : Ιούλιος 23, 2008, 06:32:20 μμ »
τι λες τώρα !!!!!!

ρε κοπέλια πολλά πακέτα μαζεμένα δεν βγαίνουν στη φόρα?????

Μήπως θα ήταν καλή ιδέα να βρούμε κανένα δικηγόρο για να μας εκπρωσοπεί???

δεν ξέρω μούδιασα από τη εμπειρία του φίλου σου ρε βύρωνα!!!

Αν νομίζεις πως μπορούμε να κάνουμε κάτι (π.χ. υπογραφές σε επιστολή διαμαρτηρίας με μοχλό πίεσης την παγκόσμια

δημοσίευσή της ) ευχαρίστως!!!!

*

RSVF

Απ: Βλάβη σε Dorso με αίσιο τέλος...
« Απάντηση #22 - : Ιούλιος 23, 2008, 06:40:34 μμ »
αν και εχω παραπολυ καιρο να γραψω οχι απο προθεση αλλα μαλλον απο βαρεμαρα ενα θα ελεγα θα τους @@@@@ την μανα τους εαν μου σκοτιζαν τα @@@ια πανω απο 2 βδομαδες με οτι συνεπαγεται,, με κουμπουρι θα εσκαγα μεσα και ασ τρεχαν αυτοι η μαλακες να μου κανουν μυνηση το παιζουν LARGE με αλλων τα λεφτα ασε με γιατι οσο το σκεφτομαι τρελαινομαι 2 εβδομαδων μηχανακι και το παιζουν και πολυ βαρυ πεπονι τσαμπουκα βρισια και κανα μπουνιδι θα ερχοταν ολα μια χαρα ......Λυπαμαι πολυ που το ακουσα αυτο και μακαρι να μπορουσα(με) να βοηθησω(με) οσο για τα λαστιχα βυρωνα χεστα και του χρονου ασε να πληρωσουν  και ξνα βαλουν αλλους να κανουν την δουλεια που κανατε εσεις φετος με επιτυχια καναμε εθελοντισμο μαλλον κανατε λες και ειχαμε ολυμπιακους αγωνες παλι και με τι με 2 φτηνες τσολες ............. Και που εφερα το μηχανακι μου και αν το ξαναεφερνα μονο για το Βασιλη το εκανα και για καννεναν μα καννεναν αλλων λογο οι τσιπηδες......

Συγωμη εαν προσεβαλλα καποιον δεν εχω τετοιες διαθεσεις αλλα υποτιθεται οτι παμε μπροστα και οχι πισω ποσο μαλιστα σε μια εποχη που οι τσεπες ειναι αδειες..............................

*

Αποσυνδεδεμένος Ευθύμης

  • *******
  • 1310
  • Φύλο: Άντρας
  • Capoτε...
  • Αντιδράσεις: 0
Απ: Βλάβη σε Dorso με αίσιο τέλος...
« Απάντηση #23 - : Ιούλιος 23, 2008, 06:50:31 μμ »
  Ειμαστε πελατες γαμω το κερατο μου... :psdof: :psdof: :psdof: :psdof:
Και λιγος σεβασμος δεν βλαπτει ρεεεεεεεεεε!!!!

Ακου εκει "χαρη σας κανουμε" Σκ@τ@ να φατε!!!

Λεφτα απο μενα θα βλεπετε μονο οσο εχω το capo και να δωσει ο θεος να μην χρειαστω κανενα ανταλλακτικο,
Γιατι ετσι και το πουλησω (το σκεφτομαι σοβαρα) στειλτε μου sms-mms-e-mail ...κοινως ΓΡΑΨΤΕ ΜΕ...
Αλλα εχει χαρη αυτο το "κλικ" που λεει και ο Βυρωνας...

ΧΑΡΗ ΣΑΣ ΚΑΝAΜΕ ΡΕΕ!!! ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ APRILIA... :psdof: :psdof: :psdof: :psdof: :psdof: :psdof:
...Καί επιστροφή στη φύση!!!

*

Αποσυνδεδεμένος sinister

  • *****
  • 728
  • Φύλο: Άντρας
  • Αντιδράσεις: +152
Απ: Βλάβη σε Dorso με αίσιο τέλος...
« Απάντηση #24 - : Ιούλιος 23, 2008, 06:57:10 μμ »
Νομιζω πως αυτο που πρεπει να μαθουμε ειναι εαν ολα αυτα τα προβληματα που παρουσιαζονται με την aprilia  πηγαζουν απο την μαμα Aprilia στο εξωτερικο ή ειναι απλα η πολιτικη της Aprilia Hellas  οι οποιοι δειχνουν απιστευτη αδιαφορια. Οποιος εχει τον χρονο μπορει να βρει απο forums  του εξωτερικου αναλογες συζητησεις περι προβληματων και λυσεις αυτων.(μια γρηγορη και επιπολαια  αναζητηση που ειχα κανει στο παρελθον σε ιταλικα forum εδειχναν οτι το προσωπο και της aprilia ιταλιας δεν διεφερε απο αυτο της Hellas.μπορειτε και ευχομαι καποιος να με διορθωσει σε αυτο γιατι αν η αντιμετωπιση ειναι αυτη γενικα τοτε δυσκολα θα βρεθει λυση)
Επισης θελω να τονισω οτι το 90% και πλεον αυτων που ειναι NON APRILIA members θα ηταν και κατοχοι Aprilia εαν δεν υπηρχαν ολα αυτα, και μαζι με αυτους πρωτος πρωτος και εγω!

Οσο για την YAMAHA  απο πειρα προσωπικη εχω να πω πως οποιος εχει προβλημα πηγαινει μοτοδυναμικη στην αθηνων-λαμιας, αν δεν μπορεις να βρεις ακρη απο εξουσιοδοτημενο, (στον Κο Πραβή αν δεν κανω λαθος το ονομα του ανθρωπου) και η αντικατασταση σε κατι που εχει οντως προβλημα γινεται εντος 10 εργασιμων ημερών. 

*

kompimen

Απ: Βλάβη σε Dorso με αίσιο τέλος...
« Απάντηση #25 - : Ιούλιος 23, 2008, 06:57:18 μμ »
τώρα χωρίς πλάκα να συντάξουμε μία επιστολή (ο davide δηλαδή, ή η μαρία που ξέρουν ιταλικά) ???

τίποτα να μην αλλάξει τουλάχιστον να πιέσουμε για να αλλαχτεί το μηχανάκι του κοπελιού!!!

Αλληλεγγύη ρε γαμώτο , δεν μπαίνουμε εδω μέσα μόνο για να λέμε τη μαλακία μας καθημερινά , να βγει και κάτι καλό!!!

*

Αποσυνδεδεμένος Ευθύμης

  • *******
  • 1310
  • Φύλο: Άντρας
  • Capoτε...
  • Αντιδράσεις: 0
Απ: Βλάβη σε Dorso με αίσιο τέλος...
« Απάντηση #26 - : Ιούλιος 23, 2008, 07:04:13 μμ »
Νομιζω πως αυτο που πρεπει να μαθουμε ειναι εαν ολα αυτα τα προβληματα που παρουσιαζονται με την aprilia  πηγαζουν απο την μαμα Aprilia στο εξωτερικο ή ειναι απλα η πολιτικη της Aprilia Hellas  οι οποιοι δειχνουν απιστευτη αδιαφορια. Οποιος εχει τον χρονο μπορει να βρει απο forums  του εξωτερικου αναλογες συζητησεις περι προβληματων και λυσεις αυτων.(μια γρηγορη και επιπολαια  αναζητηση που ειχα κανει στο παρελθον σε ιταλικα forum εδειχναν οτι το προσωπο και της aprilia ιταλιας δεν διεφερε απο αυτο της Hellas.μπορειτε και ευχομαι καποιος να με διορθωσει σε αυτο γιατι αν η αντιμετωπιση ειναι αυτη γενικα τοτε δυσκολα θα βρεθει λυση)
Επισης θελω να τονισω οτι το 90% και πλεον αυτων που ειναι NON APRILIA members θα ηταν και κατοχοι Aprilia εαν δεν υπηρχαν ολα αυτα, και μαζι με αυτους πρωτος πρωτος και εγω!

Οσο για την YAMAHA  απο πειρα προσωπικη εχω να πω πως οποιος εχει προβλημα πηγαινει μοτοδυναμικη στην αθηνων-λαμιας, αν δεν μπορεις να βρεις ακρη απο εξουσιοδοτημενο, (στον Κο Πραβή αν δεν κανω λαθος το ονομα του ανθρωπου) και η αντικατασταση σε κατι που εχει οντως προβλημα γινεται εντος 10 εργασιμων ημερών. 

+ 1000!!!

Και δεν κανεις λαθος Πραβης ειναι το ονομα του...Και ο λογος που μπορει να ξαναπαρω yamaha(μεγαλο γιατι μικρο εχω ενα crypton  :D :P :P)
...Καί επιστροφή στη φύση!!!

*

Αποσυνδεδεμένος Krysta

  • *****
  • 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μοντέλο μηχανής: Sfv4, tuono factory 660
  • Αντιδράσεις: +66
Απ: Βλάβη σε Dorso με αίσιο τέλος...
« Απάντηση #27 - : Ιούλιος 23, 2008, 08:16:02 μμ »
Byron, απλά respect ... Ότι άλλο σχόλιο κ να σκεφτηκα να κάνω μου φάνηκε απλά περιττό... Το μόνο που έχω να πω είναι ΚΡΙΜΑ για την εταιρεία που όλοι μας, πολύ ή λίγο εδώ μέσα, στηρίζουμε με όποιο τρόπο ο καθένας θεωρεί ότι το κάνει ...
Απλά εύχομαι αυτό το thread να είναι κομμάτι κ αρχή αλλαγής νοοτροπίας για την Aprilia Hellas...Και ο νοών νοήτω!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2008, 08:17:43 μμ από Krysta »
life begins at the end of your comfort zone

*

Αποσυνδεδεμένος bros400pgm

  • *********
  • 8418
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΟΝΤΡΟΣ πονος λεμε
  • Αντιδράσεις: +250
Απ: Βλάβη σε Dorso με αίσιο τέλος...
« Απάντηση #28 - : Ιούλιος 23, 2008, 08:26:18 μμ »
Tα ιδια σκατα λεμε, συνεχεια. Γιατι το παλικαρι απο την Χαλκιδα τι εγινε?

Ας μεταφερει ο patman τα γραφομενα εδω μεσα, και ας ΤΟΛΜΗΣΕΙ καποιος τεχνικος δειυθυντης να μιλησει επιτελους δημοσια. Ας μπει στον κοπο, να κανει εναν λογαριασμο εδω μεσα, και ας απαντησει.........................


Αλλα που?????????????

APRILIA CAPONORD RULESSSSSSSSSSS

*

Αποσυνδεδεμένος apriliabikers.gr

  • *********
  • 17379
  • Αντιδράσεις: +10
Απ: Βλάβη σε Dorso με αίσιο τέλος...
« Απάντηση #29 - : Ιούλιος 23, 2008, 08:46:22 μμ »
Μέρος 1ο
Μια φορά και ένα καιρό που λετε, ............................

Συνέχεια σε λίγο.....   


Καλά Βύρωνα είσαι τρελός! :h22: :h22:
Τι γ@μ@το κείμενο!
 :prm :prm :prm



Διάβασα όλα αυτά που γράφεις και τελικά δεν μπορώ να γράψω τίποτα περισσότερο η λιγότερο, και στο μόνο που καταλήγω είναι να συμφωνώ μ' αυτά που γράφεις.
Πάντα όλα αυτά τα χρόνια που κρατάμε το ΑΒ προσπαθώ να είμαι ήπιος και χαμηλών τόνων στις αντιδράσεις μου εδώ μέσα (και μιλάω ΜΟΝΟ για μένα). Ίσως αν βρισκόμουν σε μια τέτοια θέση να αντιδρούσα ακόμα χειρότερα, ποιος ξέρει?
Προσπαθώ να βάλω τον εαυτό μου στην θέση του φίλου και με το ζόρι πάει το μυαλό μου.
Εύχομαι να γίνουν τα πράγματα σύμφωνα με το "δίκιο του πελάτη", αν και μετά από ένα τέτοιο περιστατικό είναι πολύ δύσκολο να το ξεχάσεις αυτό που συνέβη.

Το πρόβλημα στο "πρόβλημα" τελικά δεν είναι κάποιος η κάποιοι συγκεκριμένοι, αλλά γενικά η δομή κι ο τρόπος λειτουργίας κι αντιμετώπισης του "πελάτη" από την εταιρία.
Σίγουρα δεν είμαστε μέσα για να ξέρουμε αυτές τις λεπτομέρειες αλλά σίγουρα δεν είμαστε εμείς οι πελάτες υπεύθυνοι που θα τους πούμε τι να κάνουν. Αν δεν ξέρουν τι να κάνουν ας δουν επιτέλους γύρω τους τι συμβαίνει. Ξεκίνησαν στην ουσία πριν ένα χρόνο ένα "άνοιγμα" προς τον κόσμο. Αυτό το "άνοιγμα" πέτυχε κι αντί να το εκμεταλλευτούν μακροπρόθεσμα προσπάθησαν να πουλήσουν και μόνο να πουλήσουν, λες κι αυτό θα κράταγε για πάντα.
Δε λέω, έτσι πρέπει να κανει μια εταιρία, να πουλάει αλλά ταυτόχρονα μαζί με τις πωλήσεις να υπάρχει και το "μετά". Δυστυχώς το "μετά" το άφησαν για....μετά.
Η μοναδική εικόνα που μπορεί να σχηματίσει κάποιος βλέποντας όλο αυτό το "πανηγύρι" είναι πως μετά τον "γάμο" όπως λες κι εσύ, το "ζευγάρι" δεν τα βρίσκει. Εμείς βέβαια είμαστε οι τελευταίοι που μας αφορά αυτό. Το μόνο που μας αφορά είναι να έχουμε μια σωστή σχέση "πελάτου" - "εταιρίας".

Δεν έχω να πω τίποτα παραπάνω, μόνο λυπάμαι, κρίμα.


Όπως επίσης και κάτι άλλο.
Σίγουρα αυτά θα διαβαστούν, και σίγουρα κάποιοι θα θέλουν να πουν την γνώμη τους και να υπερασπιστούν την θέση τους.
Αυτός εδώ ο χώρος είναι ανοικτός σε όλους όπως πάντα, κι επειδή αυτή την στιγμή όλα αυτά τα διαβάζουμε ΜΟΝΟ εμείς που είμαστε "εγγεγραμμένοι" (ελπίζω να μην είμαστε και...."γραμμένοι") το ποστ μεταφέρεται στην ενότητα "ΑΠΡΙΛΙΑ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΜΑΣ".

Καλά ξεμπερδέματα. :dry:




Προσοχή! Ενώ πληκτρολογούσατε, 2 νέα μηνύματα δημοσιεύθηκαν. Ίσως θα θέλατε να αναθεωρήσετε την απάντησή σας.

Μόνο δύο?
Πάλι καλά.

 

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Αρχική Σελίδα Όροι Χρήσης