0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

*

Αποσυνδεδεμένος apriliabikers.gr

  • *********
  • 17379
  • Αντιδράσεις: +10
Επιστολή απο το ApriliaBikers προς την ApriliaHellas
« - : Νοέμβριος 03, 2005, 12:14:30 μμ »
Τον προηγούμενο μήνα και συγκεκριμένα στις 26-10-2005 επικοινωνήσαμε με την ApriliaHellas και ζητήσαμε να μας πουν με ποιο τρόπο θα μπορούσαμε να στείλουμε μια επιστολή.
Μας δόθηκε ένα e-mail και την στείλαμε.
Μέχρι σήμερα 3-11-2005  δεν έχουμε πάρει καμιά απάντηση.
Την επιστολή την παραθέτουμε εδώ σε κοινή θέα.
Τα σχόλια δικά μας, με την παράκληση να είμαστε «κόσμιοι», αλλιώς..... :rtf%

26-10-05
Με αυτή την επιστολή από μέρους μας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για δυο γεγονότα από τα οποία το ένα εξ αυτών ίσως το γνωρίζετε.
Αρχίζοντας με το πρώτο θέμα θα θέλαμε να σας κάνουμε γνωστό ότι.
Από την αρχή του χρόνου στην ηλεκτρονική διεύθυνση http://www.apriliaclub.tk/
λειτουργεί κανονικά και με αυξανόμενη προσέλευση μελών καθημερινά το site ApriliaClub.
(τότε το όνομα ήταν ApriliaClub) Ένας ηλεκτρονικός χώρος για όλους, αλλά ειδικά για τους ιδιοκτήτες της Aprilia. Φτιαγμένος με πολύ μεράκι και αγάπη για την 2τροχη κίνηση φιλοδοξεί να μεγαλώνει συνεχώς και να προσφέρει στα μέλη του, και όχι μόνο, ότι καλύτερο από πλευράς οργάνωσης, ενημέρωσης, διασκέδασης, και άλλα πολλά, που έχουν να κάνουν με τις μοτοσυκλέτες Aprilia.
Ένα ανεπίσημο προς το παρόν site, με μεγάλη όμως απήχηση πανελλαδικά.
Τα μέλη που είναι εγγεγραμμένα ξεπερνούν τα 100 με μια ανοδική τάση προσέλευσης.
Ήδη έχουν πραγματοποιηθεί δυο συγκεντρώσεις στα δυο μεγάλα κέντρα της χώρας, η πρώτη στην Αθήνα κι η δεύτερη στην Θεσσαλονίκη, με απρόσμενη επιτυχία.
Θέλουμε να πιστεύουμε ότι είναι καλύτερα να διαπιστώσετε όλα αυτά «ιδίοις όμμασι», πηγαίνοντας στην ηλεκτρονική μας διεύθυνση http://www.apriliaclub.tk/.


Το δεύτερο θέμα το οποίο προέκυψε αυτές τις μέρες έχει να κάνει με την συντήρηση της μηχανής Aprilia (σέρβις, ανταλλακτικά κλπ) του κάθε μέλους και κατ’ επέκταση όλων των ιδιοκτητών Aprilia.
Πρόσφατα μάθαμε ότι ένα από τα μεγαλύτερα καταστήματα της Αθήνας που υποστήριζε τεχνικά την Aprilia στην Ελλάδα έκλεισε.
Καλώς η κακώς δεν γνωρίζουμε τους λόγους κι ούτε είναι η αρμοδιότητα κι η ανάγκη μας να μάθουμε. Όμως με τον καιρό σε αυτό το κατάστημα κι εξ αιτίας πολλών παραγόντων που προέρχονταν από το τεχνικό και εργατικό τομέα του, είχαν συγκεντρωθεί πάρα πολλοί ιδιοκτήτες Aprilia οι οποίοι είχαν καταλήξει εκεί μετά από διάφορες αποτυχημένες προσπάθειες να συντηρήσουν σε άλλα εξουσιοδοτημένα από την Aprilia συνεργεία.
Αυτό το πρόβλημα που δημιουργήθηκε, για το οποίο θα πρέπει να βρούμε εμείς οι ίδιοι μια λύση, είναι ένα από τα πολλά που έχουν να κάνουν με την τεχνική υποστήριξη Aprilia σε όλη την Ελλάδα που κατά κύριο λόγο έχει να κάνει με την έλλειψη τεχνογνωσίας των διαφόρων «εξουσιοδοτημένων» επάνω στο αντικείμενο.
Ελπίζουμε κάποια στιγμή να δοθεί μόνιμη λύση σε αυτό το υπαρκτό πρόβλημα διότι όπως γνωρίζετε η πλέον διαδεδομένη λύση  που προτείνεται από πολλούς, ακόμα κι από «εξουσιοδοτημένους», είναι : «μην αγοράζετε Aprilia».
Εμείς αρνούμαστε να ακολουθήσουμε αυτή την οδηγία και θέλουμε να βρεθεί μια χρυσή τομή όσον αφορά την Τεχνική υποστήριξη της Aprilia στην Ελλάδα.
Γνωρίζουμε ότι αυτό είναι δύσκολο να γίνει αλλά θέλουμε να βοηθήσουμε, και το κάνουμε συχνά μεταξύ των μελών, με όποιο τρόπο περνά απ’ το χέρι μας.


Τέλος κλείνοντας αυτή την πρώτη επαφή μαζί σας ελπίζοντας να μην είναι η τελευταία, θα θέλαμε από πλευρά σας να μας ενημερώσετε για τους κατά τόπους αντιπροσώπους, πωλητές, ανταλλακτικά, τεχνικές μονάδες, κλπ  που υπάρχουν σε όλη την Ελλάδα.
Έχουμε πολλές ερωτήσεις και απορίες από μέλη στο site οι οποίες πιστεύουμε ότι με την δική σας βοήθεια και κάνοντας σας αυτή την ενημέρωση, θα είναι θετική για να μπορέσουμε κι εμείς με την σειρά μας να συμβάλλουμε στην καλύτερη και αποδοτικότερη υποστήριξη της μάρκας Aprilia στην χώρα μας.

Ευχαριστούμε για τον χρόνο σας

ApriliaBikersTeam
http://www.apriliaclub.tk/
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2008, 10:23:54 μμ από powerphot »



*

Γιάννης

Re: Επιστολή απο το ApriliaClub προς την ApriliaHellas
« Απάντηση #1 - : Νοέμβριος 03, 2005, 05:12:51 μμ »
Πολύ καλό!!!

Θα προτεινα να μεταφραστει και να πάει και στο Noale...

*

Αποσυνδεδεμένος apriliabikers.gr

  • *********
  • 17379
  • Αντιδράσεις: +10
Re: Επιστολή απο το ApriliaClub προς την ApriliaHellas
« Απάντηση #2 - : Νοέμβριος 03, 2005, 07:14:52 μμ »
Θεωρώ πολύ σωστή την προσέγγιση καθώς καλύπτει ΟΛΑ ΟΣΑ εν πρώτοις έχω στο νου μου σαν κάτοχος Aprila και σαν μελλοντικός αγοραστής..
Το service πάντα ήταν ένα ''παθητικό'' για τη συγκεκριμένη εταιρεία και συγκεκριμένα εγώ ο ίδιος θέλω η επόμενη μηχανή μου να είναι ένα Caponord ή ένα Futura..???

Aγαπητοί κύριοι, από που να την αγοράσω ώστε να μη με κοιτούν σαν εξωγήινο...?
Και πως να προτείνω σε έναν φίλο μου ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ να αγοράσει Aprilia, (που είναι όμορφα, αξιόπιστα κτλ.) όταν εγώ έχω τόσο ταλαιπωρηθεί για πρ'αγματα που από κάποιον ''γνώστη'' της μηχανής και Εουσιοδοτημένο Συνεργείο θα λυνόταν πάραυτα..??

Όλα αυτά πάντοτε με καλή διάθεση και αγάπη για της μηχανές Aprilia

*

ΤΑΣΟΣ

Re: Επιστολή απο το ApriliaClub προς την ApriliaHellas
« Απάντηση #3 - : Νοέμβριος 04, 2005, 08:53:41 μμ »
θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες και τα οσα αναφερονται στην επιστολη ΑΛΛΑ θα διαφωνησω με τον τροπο που εγινε αυτη η κινηση και τι εννοω , θα μπορουσε να ειχε συζητηθει και να ειχαμε συμμετοχη ολοι σαυτη την κινηση μιας και το απριλια κλαμπ ειμαστε ολοι εμεις.
Παντα φιλικα (Αν εχω χασει επεισοδια συγχωρεστε με)

*

Αποσυνδεδεμένος apriliabikers.gr

  • *********
  • 17379
  • Αντιδράσεις: +10
Re: Επιστολή απο το ApriliaClub προς την ApriliaHellas
« Απάντηση #4 - : Νοέμβριος 04, 2005, 11:27:29 μμ »
Όχι ρε δε σε συγχωρούμε!!!!
χα χα χα χα χα
 :lol:  :lol:  :lol:
tuonate όχι δεν έχεις χάσει επεισόδια, αλλά φαντάσου να προσπαθούσαμε να συνενοηθούμε απο όλη την Ελλάδα μεταξύ μας για να γράψουμε κάτι και πες μου αν νομίζεις ότι θα τελείωνε ποτέ? :-D  :-D  :-D
Αυτό ήταν αρχικά μια απλή κίνηση για να μας ενημερώση η Απρίλια Ελλάς για τα ΕΠΙΣΗΜΑ συνεργεία της Αττικής.
Κι αυτό ήταν αιτία το κλείσιμο ενός μεγάλου συνεργείου(καλώς η κακώς δεν είναι δικό μας θέμα)όπου ξαφνικά αρκετές μηχανές στην Αττική βρέθηκαν χωρίς "γιατρό" όταν αρρωστήσουν.
Αρα έπρεπε να πάρουμε κάποιες πληροφορίες σχετικά με άλλους "γιατρούς".
Έτσι στάλθηκε κι η επιστολή. Παράλληλα (για να ευλογήσουμε και τα γένεια μας) :-D  :-D  τους κάναμε γνωστό(αν δεν το ήξεραν)και αυτό το site.
Προσωπικά αν θες την γνώμη μου περίμενα ότι θα απαντούσαν άμεσα,και θα έμπενε εδώ κι η απάντησή τους.
Έκανα λάθος όμως και έτσι σκεφτήκαμε να βάλουμε την επιστολή σε κοινή θέα.
Απ' ότι διάβασες κι εσύ πέσανε κι άλλες ιδέες, οπως το να την μεταφράσουμε και να την στείλουμε στην Aprilia Italy.
Νομίζω πως αυτό θέλει λιγο σκέψη ακόμα η ακόμα και μερικές ιδέες απο όλους.
Για να ξαναγυρίσω στην αρχή του ποστ σου δεν θεωρώ ότι η επιστολή αυτή είναι προσωπικά κάποιου προς την Απρίλια Ελλάς αλλά απο όλα τα μέλη.
Ζητά κάτι απλό. Είμαστε αυτό το club, είμαστε «εδώ»,
Πέστε μας τους επίσημους dealers της Aprilia,

Αυτά.
Θα ήθελα να μου πεις αν σε κάλυψα, αν όχι εδώ είμαστε πάλι

*

Αποσυνδεδεμένος makis

  • aprilia εγω?
  • *****
  • 830
  • Φύλο: Άντρας
  • www.apriliabikers.gr
    • move Forward with us
  • Αντιδράσεις: 0
Re: Επιστολή απο το ApriliaClub προς την ApriliaHellas
« Απάντηση #5 - : Νοέμβριος 04, 2005, 11:47:48 μμ »
Εχουμε την δυνατοτητα για μεταφραση στα Ιταλικα ΟΕΟΟΟΟ??
Τuonato??????????

Η υπομονη είναι αρετη

Re: Επιστολή απο το ApriliaClub προς την ApriliaHellas
« Απάντηση #6 - : Νοέμβριος 05, 2005, 12:12:40 μμ »
Ναι ναι ο tuonato είναι άπαιχτος στα Ιταλικά, Αντε ξεκίνα την μετάφραση, και επειδή δεν μας είπατε τίποτα εμάς στην Θεσ/νίκη για την επιστολή ο Tuonato θα γράψει πρώτα για τα προβλήματα που έχουμε στην Θεσ/νίκη και μετά για Αθήνα. :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

*

?????

Re: Επιστολή απο το ApriliaClub προς την ApriliaHellas
« Απάντηση #7 - : Νοέμβριος 05, 2005, 12:24:08 μμ »
φιλε καλημερα,δεν σε ξερω ουτε εχουμε μιλησει μεσω του forum αλλα δεν νομιζω οτι ακομα και στο διαδυκτιο και δη σε ενα site που γουσταρουμε κατι κοινο να βγαινει παραπονο αλλησ μορφησ.(συμπρωτευουσα κλπ)

*

Φοίβος

Re: Επιστολή απο το ApriliaClub προς την ApriliaHellas
« Απάντηση #8 - : Νοέμβριος 05, 2005, 02:52:24 μμ »
Γιά σας παιδιά είμαι καινούριο μέλος και δεν έχω ξαναστείλει κάτι στο site αλλά αυτή η κίνηση είναι πολύ καλή και νομίζω ότι αφορά ένα θέμα που μας καίει όλους ιδίως όσον αφορά την τεχνογνωσία των συνεργείων πάνω στο θέμα aprilia.

*

?????? ???????

Re: Επιστολή απο το ApriliaClub προς την ApriliaHellas
« Απάντηση #9 - : Νοέμβριος 06, 2005, 12:57:52 μμ »
Όταν αγόρασα τον πήγασο το 2000 φαινόταν η BMW σαν αντιπροσωπεία μπροστά και "παρακλάδι" της η Aprilia (στην Ελλάδα).Όταν χώρισαν "τα χωράφια τους " αρχισε η αντίστροφη μέτρηση.Μήπως προσπαθούν να αφανίσουν από την Ελλάδα την Aprilia γιατί φοβούνται τις πωλήσεις της , η BMW από τη μία και οι Ιάπωνες από την άλλη...Ή μήπως έχει προβλήματα η Aprilia στην Ιταλία (αγορά από την Piaggio) και είμαστε σε περίοδο "γενικών αναζητήσεων";γι'αυτό και δεν απαντά η αντιπροσωπεία στην επιστολή του club.

*

Αποσυνδεδεμένος makis

  • aprilia εγω?
  • *****
  • 830
  • Φύλο: Άντρας
  • www.apriliabikers.gr
    • move Forward with us
  • Αντιδράσεις: 0
Re: Επιστολή απο το ApriliaClub προς την ApriliaHellas
« Απάντηση #10 - : Νοέμβριος 07, 2005, 05:08:05 μμ »
Τελικα εχουμε την μεταφραση στα Ιταλικα απο την επιστολη?
Η υπομονη είναι αρετη

*

ΤΑΣΟΣ

Re: Επιστολή απο το ApriliaClub προς την ApriliaHellas
« Απάντηση #11 - : Νοέμβριος 07, 2005, 09:32:19 μμ »
Νταξει ωρε παλικαρια, γιατι τοση πρεμουρα? Εμεις το σκ οπως λεει και ο φιλτατος παντουφλ... ωχ συγνωμη γρατσουν ηθελα να πω αφηνουμε τα ποντικια και πιανουμε τα μοτορια  :-D  :-D  Μην ανησυχειτε θα επιληφθω του θεματος

*

ΟΔΥΣΣΕΑΣ

Re: Επιστολή απο το ApriliaBikers προς την ApriliaHellas
« Απάντηση #12 - : Σεπτέμβριος 01, 2006, 02:04:08 μμ »
κουραγιο παιδια...!!!!αυτο το προβλημα παντα υπηρχε...και ηταν και χειροτερα τα πραγματα...!!!!ελπιζω να γινουν καλυτερα!!!!

*

Αποσυνδεδεμένος apriliabikers.gr

  • *********
  • 17379
  • Αντιδράσεις: +10
Re: Επιστολή απο το ApriliaBikers προς την ApriliaHellas
« Απάντηση #13 - : Οκτώβριος 31, 2006, 02:16:02 πμ »
;-)

*

Αποσυνδεδεμένος apriliabikers.gr

  • *********
  • 17379
  • Αντιδράσεις: +10
Re: Επιστολή απο το ApriliaClub προς την ApriliaHellas
« Απάντηση #14 - : Ιανουάριος 08, 2007, 12:24:42 μμ »
Σαν χτές μου μοιάζει όταν μπήκε αυτό το ποστ εδώ.
Πράγματι πριν δυο χρόνια περίπου και τα πράματα είναι ακριβώς ίδια (για να μην πω χειρότερα).
Δεν έχει αλλάξει ΤΙΠΟΤΑ!

Ίσως όταν αρχίσουν να πέφτουν οι πωλήσεις το καταλάβουν, αργά μεν, θα το καταλάβουν δε! :hm$  :hm$  :hm$  :hm$

 

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Αρχική Σελίδα Όροι Χρήσης