0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

*

Αποσυνδεδεμένος Anestis

  • *********
  • 5057
  • Φύλο: Άντρας
  • CAPONORD ETV 1000
  • Μοντέλο μηχανής: CAPONORD ETV 1000
  • Αντιδράσεις: +14
Απ: Αντάπτορες για ακτινικές brembo σε caponord 1000
« Απάντηση #135 - : Μάρτιος 21, 2020, 08:04:35 μμ »
Ωραια ποιοτικη δουλεια,  ομορφες δειχνουν αβαφες αλουμινιο, μπραβο καλοφορετες για οσους τις πηραν  :kalo:

*

Αποσυνδεδεμένος Sotirakos

  • *****
  • 510
  • Φύλο: Άντρας
  • apriliabikers.gr
  • Αντιδράσεις: +684
Απ: Αντάπτορες για ακτινικές brembo σε caponord 1000
« Απάντηση #136 - : Μάρτιος 21, 2020, 08:35:53 μμ »
Η δουλειά πάντως του μηχανουργου  φαίνεται εξαιρετική  :kalo:

Είναι πολύ δυνατό μηχανουργείο και ο ιδιοκτήτης σε όλες τις επικοινωνίες που είχαμε δείχνει βαθιά γνώση, συνέπεια και μεγάλη ευγένεια.
Θεωρώ πως είμαστε τυχεροί που βρέθηκε τυχαία μέσω της έρευνας που έγινε online.

Μου έθεσε εις γνώσιν μου και κάποια κατασκευαστικά θεματάκια που είχε το δείγμα που τους έστειλα και επιβεβαιώνουν παράπονα που κατά καιρούς έχουν ακουστεί για συγκεκριμένο μηχανουργείο που παρήγαγε του πρώτους αποστάτες και παράγει και δισκόπλακες κτλ. Δεν θέλω να επεκταθώ παραπέρα. Ο νοών νοείτω!
Μπράβο φιλος, φαινονται ποιοτικα!! Αντε να τα βαλουμε με τις brembo μηπως φρεναρουμε καποια στιγμη!!

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


*

Αποσυνδεδεμένος zisakos_1986

  • *******
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
  • apriliabikers.gr
  • Μοντέλο μηχανής: Pegaso 650 ie Tibet - Sold | Caponord abs 2004 | Tuono Factory Gen2 Project reborn | Caponord 1060 Big Bore
  • Αντιδράσεις: +4245
Απ: Αντάπτορες για ακτινικές brembo σε caponord 1000
« Απάντηση #137 - : Μάρτιος 21, 2020, 10:12:57 μμ »
Το απόγευμα δοκιμάστηκαν οι αποστάτες και με τις παλιές μου 4πίστονες με 4 τακάκια και με τις καινούργιες με 2 τακάκια που ειναι και λιγο πιο φαρδιές και επιβεβαιώθηκε ο,τι κάθονται γάντι!

Ενημερωσα το μηχανουργείο ο,τι είναι κομπλέ και Δευτέρα προχωράνε στην κατασκευή του συνόλου της παραγγελίας και εν συνεχεία πάνε για ανοδίωση. Στέλνω τη Δευτέρα πίσω και το σετ που μου έστειλαν για δειγμα για να ανοδιωθεί κι αυτό.

Με αυτή την αποστολή 2η συνολικά. 1η έστειλα τους δικούς μου αποστάτες και 2η τωρα τα δειγματα πίσω, τα έξτρα έξοδα είναι 28 ευρώ. Φυσικά θα ανεβάσω αποδείξεις από τις αποστολές έτσι. Επομένως σε καθένα πέφτει ενα εξτρα εξοδο της τάξης του 1 ευρώ για να μην τα πληρώσω από την τσέπη μου αυτά. Αν κάποιος διαφωνεί παρακαλώ να με ενημερώσει και θα τα βάλω εγώ για εκείνον .

Ρίξτε μια ματιά και στις φωτό τοποθετημένες για τις δοκιμές ...


« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 21, 2020, 10:15:16 μμ από zisakos_1986 »
Αὐτὰ τὰ δέντρα δὲ βολεύονται μὲ λιγότερο οὐρανό,
αὐτὲς οἱ πέτρες δὲ βολεύονται κάτου ἀπ᾿ τὰ ξένα βήματα,
αὐτὰ τὰ πρόσωπα δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸν ἥλιο,
αὐτὲς οἱ καρδιὲς δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸ δίκιο.

*

Αποσυνδεδεμένος jojo72

  • *****
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • apriliabikers.gr
  • Μοντέλο μηχανής: Aprilia Caponord ETV1000
  • Αντιδράσεις: +290
Απ: Αντάπτορες για ακτινικές brembo σε caponord 1000
« Απάντηση #138 - : Μάρτιος 22, 2020, 09:51:02 μμ »
Τις καινούργιες τις δοκίμασες στην πράξη ή απλά τις τοποθέτησες για να δεις πως κάθονται στους αντάπτορες; Επειδή βλέπω στις φωτογραφίες ότι δεν έχεις συνδέσει τα σωληνάκια των φρένων.
Την ίδια απορία είχα και εγώ για αυτές που πήρα, επειδή μου φάνηκαν αρκετά φαρδιές. Εγώ απλά τις "πέρασα" στα δισκόφρενα για να δω πόση απόσταση από τις ακτίνες έχουν.

Υ.Γ. : οι Brembo M32 (monoblock) είναι οι καινούργιες; Λες να χρειάζεται αναβάθμιση και η τρόμπα συμπλέκτη;

*

Αποσυνδεδεμένος zisakos_1986

  • *******
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
  • apriliabikers.gr
  • Μοντέλο μηχανής: Pegaso 650 ie Tibet - Sold | Caponord abs 2004 | Tuono Factory Gen2 Project reborn | Caponord 1060 Big Bore
  • Αντιδράσεις: +4245
Απ: Αντάπτορες για ακτινικές brembo σε caponord 1000
« Απάντηση #139 - : Μάρτιος 22, 2020, 10:08:11 μμ »
Τις παλιές δοκίμασα στην πράξη Γιάννη με βόλτα της μηχανής καθώς απλά χρειαζόταν να κουμπώσω 4 βίδες κι επρεπε να απαντήσω στο μηχανουργείο για να προχωρήσει όσο πιο άμεσα  καθώς τα μηχανηματα του παρέμεναν σε παύση μέχρι να λάβει θετική απάντηση για τις διαστάσεις μιας που το σχέδιο που εστειλα που είχαμε λάβει σε σχέση με το δείγμα που έστειλα (τους αποστάτες μου) είχαν κάποια mm διαφορά σε κάποιες μετρήσεις και καταλαβαίνεις δεν παιζεις με αυτά. Τις νέες δεν τις δοκίμασα στην πράξη γιατί έπρεπε να γίνει εξαέρωση κτλ και ήταν αρκετά δύσκολο να το κάνω σε ένα απόγευμα και πάλι πίσω αλλά τις δοκίμασα καθώς έχουν ελαφρώς μεγαλύτερο πλάτος έτσι ωστε να βεβαιωθώ οτι δεν θα βρίσκουν κάπου στις ακτίνες.

Τα δυο σετ μεταξύ τους στην πράξη μην νομίζεις ο,τι θα έχουν και καμιά τρομερή διαφορά στην απόδοση πιο πολύ αισθητικό ήταν το θέμα συν οτι αφού τις βρήκα και σε καλη σχετικά τιμή και ήθελε 4 πίστονες και άλλο φιλαράκι εδώ τις πήρα να τις δοκιμάσω. Σχετικά με την τρόμπα με τις υπάρχουσες δαγκάνες και την μαμά τρόμπα η αίσθηση είναι μια χαρά.

Φυσικά αν υπάρχει η δυνατότητα να μπεί και μεγαλύτερη τρόμπα είτε ακτινική θα ήταν ακόμα καλύτερα αλλά θα πρότεινα να μην μπείς σε επιπλέον έξοδα πρίν τις δοκιμάσεις στην πράξη και τις δουλέψεις κάποια km να πατήσουν καλά και εν συνεχεία μετά από τα km που θα γράψεις αν δε σε καλύπτει η μαμά τρόμπα να προσθέσεις και μια καλύτερη τρόμπα. Βήμα βήμα όμως. Μπορεί για τα δεδομένα που είχες με το capo εως τώρα τα νεα να σε υπερκαλύπτουν. Από την εμπειρία μου το μηχανάκι γονατίζει στα φρένα με την αλλαγή αυτή και οποιαδήποτε επιπλεόν προσθήκη απλά ισως βελτιώσει λίγο ακόμα ένα πολύ καλο αποτέλεσμα που θα εχει επιφέρει η παρούσα αλλαγή.

Συνήθως αν γίνονται πολλές αλλαγές μαζεμένες δεν μπορείς να κρίνεις και ποια από αυτές ήταν εκείνη που με τον χ/ψ τρόπο επηρέασε θετικά η αρνητικά το συνολικό σύστημα.
Αὐτὰ τὰ δέντρα δὲ βολεύονται μὲ λιγότερο οὐρανό,
αὐτὲς οἱ πέτρες δὲ βολεύονται κάτου ἀπ᾿ τὰ ξένα βήματα,
αὐτὰ τὰ πρόσωπα δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸν ἥλιο,
αὐτὲς οἱ καρδιὲς δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸ δίκιο.

*

Αποσυνδεδεμένος jojo72

  • *****
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • apriliabikers.gr
  • Μοντέλο μηχανής: Aprilia Caponord ETV1000
  • Αντιδράσεις: +290
Απ: Αντάπτορες για ακτινικές brembo σε caponord 1000
« Απάντηση #140 - : Μάρτιος 22, 2020, 10:20:46 μμ »
Τις νέες δεν τις δοκίμασα στην πράξη γιατί έπρεπε να γίνει εξαέρωση κτλ και ήταν αρκετά δύσκολο να το κάνω σε ένα απόγευμα και πάλι πίσω αλλά τις δοκίμασα καθώς έχουν ελαφρώς μεγαλύτερο πλάτος έτσι ωστε να βεβαιωθώ οτι δεν θα βρίσκουν κάπου στις ακτίνες.

Αυτό ακριβώς φοβόμουν και εγώ αλλά δε θα έχουμε θέμα πιστεύω.


Τα δυο σετ μεταξύ τους στην πράξη μην νομίζεις ο,τι θα έχουν και καμιά τρομερή διαφορά στην απόδοση

Υποθέτω εννοείς το σετ 4πιστονων που είχες, όχι τις μαμά, διαφορετικά δεν έχει νόημα η αλλαγή.

*

Αποσυνδεδεμένος zisakos_1986

  • *******
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
  • apriliabikers.gr
  • Μοντέλο μηχανής: Pegaso 650 ie Tibet - Sold | Caponord abs 2004 | Tuono Factory Gen2 Project reborn | Caponord 1060 Big Bore
  • Αντιδράσεις: +4245
Απ: Αντάπτορες για ακτινικές brembo σε caponord 1000
« Απάντηση #141 - : Μάρτιος 22, 2020, 10:31:13 μμ »
Πολύ σωστά  και τα δύο!

Στο πρώτο μέρος είχα κάποιες αμφιβολίες αλλά τελικά επιβεβαίωσα οτι δεν τίθεται θέμα. Είχα μετρήσει και με παχύμετρο πρίν την παραλαβή τη διαφορά μεταξύ των δυο 4πίστονων και έβγαινε κάτι λιγότερο από 1 cm οπότε υπήρχε περιθώριο.

Και στο δεύτερο σχόλιο φυσικά εννοώ μεταξύ αυτών των δύο που φαίνονται στις φωτό. Εν συγκρίσει με τις μαμά είναι η μέρα με τη νύχτα σε απόδοση.

Αὐτὰ τὰ δέντρα δὲ βολεύονται μὲ λιγότερο οὐρανό,
αὐτὲς οἱ πέτρες δὲ βολεύονται κάτου ἀπ᾿ τὰ ξένα βήματα,
αὐτὰ τὰ πρόσωπα δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸν ἥλιο,
αὐτὲς οἱ καρδιὲς δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸ δίκιο.

*

Αποσυνδεδεμένος jojo72

  • *****
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • apriliabikers.gr
  • Μοντέλο μηχανής: Aprilia Caponord ETV1000
  • Αντιδράσεις: +290
Απ: Αντάπτορες για ακτινικές brembo σε caponord 1000
« Απάντηση #142 - : Μάρτιος 22, 2020, 10:38:02 μμ »
Να δω αν θα τις χαρούμε όπως πάνε τα πράγματα  :cry:

Άραγε το μηχανουργείο θα συνεχίσει την παραγωγή; Ή εμπίπτει στις επιχειρήσεις που θα αναστείλουν τη λειτουργία τους;  :thnk: ....και μείνουμε τη χαρά στα δόντια!   :D :D

*

Αποσυνδεδεμένος zisakos_1986

  • *******
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
  • apriliabikers.gr
  • Μοντέλο μηχανής: Pegaso 650 ie Tibet - Sold | Caponord abs 2004 | Tuono Factory Gen2 Project reborn | Caponord 1060 Big Bore
  • Αντιδράσεις: +4245
Απ: Αντάπτορες για ακτινικές brembo σε caponord 1000
« Απάντηση #143 - : Μάρτιος 22, 2020, 10:55:11 μμ »
Δουλεύουν κανονικά στο μηχανουργείο σύμφωνα με την γραπτή επικοινωνία που είχα και το Σάββατο το βράδυ οπότε δε βλέπω κάποια αλλαγή δεδομένων. Το συγκεκριμένο μηχανουργείο είναι σε βιομηχανική ζώνη και οι αποστάστεις λογικά στους χώρους και μεταξύ των υπαλλήλων είναι αυτοί που ορίζει η νομοθεσία άρα συνεχίζουν κανονικά.
Εύχομαι να μην αλλάξει κάτι στο μεταξύ και να τις παραλάβουμε σύμφωνα με το τρέχον πρόγραμμα για αυτή την εβδομάδα...
Αὐτὰ τὰ δέντρα δὲ βολεύονται μὲ λιγότερο οὐρανό,
αὐτὲς οἱ πέτρες δὲ βολεύονται κάτου ἀπ᾿ τὰ ξένα βήματα,
αὐτὰ τὰ πρόσωπα δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸν ἥλιο,
αὐτὲς οἱ καρδιὲς δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸ δίκιο.

*

Αποσυνδεδεμένος zisakos_1986

  • *******
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
  • apriliabikers.gr
  • Μοντέλο μηχανής: Pegaso 650 ie Tibet - Sold | Caponord abs 2004 | Tuono Factory Gen2 Project reborn | Caponord 1060 Big Bore
  • Αντιδράσεις: +4245
Απ: Αντάπτορες για ακτινικές brembo σε caponord 1000
« Απάντηση #144 - : Απρίλιος 04, 2020, 04:13:50 μμ »
Χθές ενημερώθηκα ότι εστάλησαν με γενική ταχυδρομική όλα τα σετ! Λογικά Δευτέρα θα τα έχω στην κατοχή μου και αρχίζουν οι αποστολές σε όλους!  :bana: :bana: :bana:

Θα ενημερώσω ανάλογα και για το κόστος των μεταφορικών με την ανάλογη απόδειξη για τον καθένα.
Αὐτὰ τὰ δέντρα δὲ βολεύονται μὲ λιγότερο οὐρανό,
αὐτὲς οἱ πέτρες δὲ βολεύονται κάτου ἀπ᾿ τὰ ξένα βήματα,
αὐτὰ τὰ πρόσωπα δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸν ἥλιο,
αὐτὲς οἱ καρδιὲς δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸ δίκιο.

*

Αποσυνδεδεμένος zisakos_1986

  • *******
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
  • apriliabikers.gr
  • Μοντέλο μηχανής: Pegaso 650 ie Tibet - Sold | Caponord abs 2004 | Tuono Factory Gen2 Project reborn | Caponord 1060 Big Bore
  • Αντιδράσεις: +4245
Απ: Αντάπτορες για ακτινικές brembo σε caponord 1000
« Απάντηση #145 - : Απρίλιος 06, 2020, 09:47:50 μμ »
Η μεγάλη μέρα έφτασε και τα σετάκια παρελήφθησαν ζεστά και διπλοφουρνιστά που έλεγε και μια ψυχή!


Μαζί και δυο εκπλήξεις! Έκπληξη νο1 συνολικό κόστος μεταφορικών από γενική ταχυδρομική €41. Βεβαια ήταν 12 κιλά δέμα αλλά όπως και να εχει περίμενα μια χρεωση γυρω στα 25 ευρώ +- οπότε λίγο μου κακοφάνηκε. Περιμένω να μου στείλουν απόδειξη από τη γεκινή ταχυδρομική γιατί δεν ανέγραφε το ποσό επάνω στο δέμα και οταν το ζητησα από τον κούριερ μου ειπε θα τη στείλουν σε mail στα στοιχεία που του εδωσα..Για να δούμε!



Η 2η έκπληξη ευχάριστη! Ήρθαν ανοδιωμένα μαύρα τελικά ενώ αν θυμάστε μας ειχαν πεί οτι δε γίνεται! Καλοδεχούμενο!


Το απογευματάκι ξεκίνησα να φτιάχνω πακετάκια και απο αύριο ξεκινάνε αποστολές προς όλους θα ενημερώσω για οτι έξτρα ειναι για μεταφορικά κτλ με τις αποδείξεις όπως εχω ξαναπεί για να είναι όλα ξεκάθαρα.


Αντε μεγειές μας παίδες!


Ακολουθούν φωτό!
Αὐτὰ τὰ δέντρα δὲ βολεύονται μὲ λιγότερο οὐρανό,
αὐτὲς οἱ πέτρες δὲ βολεύονται κάτου ἀπ᾿ τὰ ξένα βήματα,
αὐτὰ τὰ πρόσωπα δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸν ἥλιο,
αὐτὲς οἱ καρδιὲς δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸ δίκιο.

*

Αποσυνδεδεμένος jojo72

  • *****
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • apriliabikers.gr
  • Μοντέλο μηχανής: Aprilia Caponord ETV1000
  • Αντιδράσεις: +290
Απ: Αντάπτορες για ακτινικές brembo σε caponord 1000
« Απάντηση #146 - : Απρίλιος 06, 2020, 10:19:24 μμ »
Με γειά μας! 😊 😊
Πες μας αν θες να σου στείλουμε τα προσωπικά στοιχεία (τηλέφωνο, διεύθυνση κλπ), σε π.μ. ή email και αν προτιμάς η πληρωμή των μεταφορικών να γίνει με κατάθεση στο PayPal (εγώ προσωπικά το προτιμώ, είναι και κάτι έξτρα απ' ότι θυμάμαι) ή να τα πληρώσουμε ο καθένας στα ΕΛΤΑ ή τη μεταφορική.
Αν μου επιτρέπεις... τα ΕΛΤΑ είναι η πιο συμφέρουσα οικονομικά λύση για αποστολές εντός και εκτός Ελλάδος. Για την ταχύτητα...ε, εντάξει... τόσο καιρό περιμέναμε λίγες μέρες ακόμα δε θα βλάψουν!  :D
Έτσι και αλλιώς ακόμα δεν υπάρχει τρόπος να βρω βίδες για τις δαγκάνες....θα περιμένω!  ;)

*

Αποσυνδεδεμένος zisakos_1986

  • *******
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
  • apriliabikers.gr
  • Μοντέλο μηχανής: Pegaso 650 ie Tibet - Sold | Caponord abs 2004 | Tuono Factory Gen2 Project reborn | Caponord 1060 Big Bore
  • Αντιδράσεις: +4245
Απ: Αντάπτορες για ακτινικές brembo σε caponord 1000
« Απάντηση #147 - : Απρίλιος 06, 2020, 10:44:57 μμ »
Τα έχω όλα τα στοιχεία για αποστολές κτλ. Αν θυμάσαι ειχατε συμπληρώσει μια google form στην αρχή. Πέρασε και καιρός οπότε λογικό  :D .

Για αποστολές εξ αρχής για ΕΛΤΑ με tracking δεματάκι ειχα στο πλάνο. Ειναι όντως η πιο οικονομική λύση και εντός 4-5 εργάσιμων όσες φορές εχω στείλει παραλαμβάνεις. Το κοστος με ελτά για εντός Ελλάδος δεν πρέπει να είναι πάνω από 3/3.5 ευρώ υπολογίζω. Τα πληρώνω και μου τα στέλνετε paypal Γιάννη δεν υπάρχει θέμα. Τωρα σχετικά με τα εξτρα σε μεταφορικά που έχω πληρώσει εγώ βγαίνουν €63,90 σύνολο.

Αναλυτικότερα €14,40 πλήρωσα στην αρχή για να στείλω με acs τους αποστέτες μου για δείγμα. €8,50 πληρωσα σε δεύτερη φάση με γενική ταχυδρομική για να στείλω πίσω τα δείγματα που μου έστειλε το μηχανουργείο για να τα δοκιμάσω και €41 πλήρωσα σήμερα που παρέλαβα όλα τα σετ. Από τα πρώτα 2 έξοδα έχω τα αποκόματα αποστολής ενώ από το σημερινό περιμένω να μου στείλουν απόδειξη από τη γενική για να τα ανεβάσω και τα 3 φωτογραφία εδώ.

Τα σετ συνολικά ειναι 25 οπότε από τα έξτρα έξοδα αυτά βγαίνει 2,5 ευρώ στον καθένα μας επιπλέον. Άρα για τα εντός Ελλάδος χοντρικά γυρω στα 6 ευρώ είναι συνολο μεταφορικά συν τα έξτρα έξοδα που ανέφερα παραπάνω.

Θα τα ανεβάσω αναλυτικά όπως έχω κάνει σε όλη τη διαδικασία έως τώρα έτσι ώστε να είναι προσβάσιμα σε όλους...
 
Για τις βίδες μπορώ να μετρήσω τις δικές μου και να δωσω διαστάσεις με παχύμετρο να τις ψάξεις και online αν θες...

 :bye: 
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 07, 2020, 11:57:11 μμ από zisakos_1986 »
Αὐτὰ τὰ δέντρα δὲ βολεύονται μὲ λιγότερο οὐρανό,
αὐτὲς οἱ πέτρες δὲ βολεύονται κάτου ἀπ᾿ τὰ ξένα βήματα,
αὐτὰ τὰ πρόσωπα δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸν ἥλιο,
αὐτὲς οἱ καρδιὲς δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸ δίκιο.

*

Αποσυνδεδεμένος jojo72

  • *****
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • apriliabikers.gr
  • Μοντέλο μηχανής: Aprilia Caponord ETV1000
  • Αντιδράσεις: +290
Απ: Αντάπτορες για ακτινικές brembo σε caponord 1000
« Απάντηση #148 - : Απρίλιος 06, 2020, 11:04:19 μμ »
Τα έχω όλα τα στοιχεία για αποστολές κτλ. Αν θυμάσαι ειχατε συμπληρώσει μια google form στην αρχή. Πέρασε και καιρός οπότε λογικό  :D .


Γεράματα...  :P

Για τα υπόλοιπα...Καταλαβαίνω ότι "οι καλοί λογαριασμοί.." κλπ αλλά δε χρειάζεται να κάνεις τόσο αναλυτική επεξήγηση, δε σε αμφισβητεί πιστεύω κανείς. Διαφορετικά δε θα είχαμε προχωρήσει και στις πρώτες καταθέσεις.

Όσο για τις βίδες έχω την εντύπωση ότι allen 10Χ45 ή 10Χ40 θα κάνουν (στο δεύτερο σετ που έχεις αν και το πρώτο το ίδιο πρέπει να είναι σε διαστάσεις). Αλλά με όλα τα μαγαζιά κλειστά δύσκολο τέτοια εποχή να βρεις. Και προτιμώ να τις δω από κοντά παρά να τις παραγγείλω on line...

*

Αποσυνδεδεμένος zisakos_1986

  • *******
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
  • apriliabikers.gr
  • Μοντέλο μηχανής: Pegaso 650 ie Tibet - Sold | Caponord abs 2004 | Tuono Factory Gen2 Project reborn | Caponord 1060 Big Bore
  • Αντιδράσεις: +4245
Απ: Αντάπτορες για ακτινικές brembo σε caponord 1000
« Απάντηση #149 - : Απρίλιος 06, 2020, 11:20:22 μμ »
Οκ, ναι καλύτερα να δοκιμάσεις τις βιδες με δαγκάνες και αποστάτες ανα χείρας σε μαγαζί εκεί γύρω να είσαι σίγουρος.

Μόνο για τις δαγκάνες χρειάζονται για τις μπότες κάνουν οι μαμά του capo και είναι πολύ ανθεκτικές μάλιστα.

Στο θέμα των εξόδων κτλ δεν ειναι μονο θέμα εμπιστοσύνης συμφωνώ σε αυτό που λες ο,τι αν δεν υπήρχε εμπιστοσύνη δεν θα προχωρόυσε και η διαδικασία, απλά το φορουμ το βλέπω και ως μια μικρή βιβλιοθήκη γνώσης και η αρχειοθέτηση ακόμα και μικροεξόδων που κάναμε θα βοηθήσει σε μια μελλοντική παρόμοια παραγγελία για κάτι άλλο που είναι πιθανό να χρειαστούμε και η πληροφορία θα υπάρχει έδω. Κατά προσέγγιση ίσως αλλά ως μια πρώτη τάξη μεγέθους πιο πολύ.

Ένας από τους λόγους που κάποτε πρίν κάποια χρόνια υπήρξε θέμα με μέλη του φόρουμ και αρκετά αποχώρησαν ήταν ότι χάθηκε μέρος της πολύ χρήσιμης "βιβλιοθήκης" του φόρουμ...
Αὐτὰ τὰ δέντρα δὲ βολεύονται μὲ λιγότερο οὐρανό,
αὐτὲς οἱ πέτρες δὲ βολεύονται κάτου ἀπ᾿ τὰ ξένα βήματα,
αὐτὰ τὰ πρόσωπα δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸν ἥλιο,
αὐτὲς οἱ καρδιὲς δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸ δίκιο.

 

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Αρχική Σελίδα Όροι Χρήσης