01/08/14, 16:51Τελευταίο μέλος: tooold

Αποστολέας Θέμα: ΜΑΓΑΖΙΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  (Αναγνώστηκε 3821 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zerocool55

• Trade Count: (0)
  • Νέο Μέλος
  • *
  • +0/-0
  • apriliabikers.gr
    • Μοντέλο:RS 125 (331V)
ΜΑΓΑΖΙΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
« στις: 17/01/12, 08:08 »
Γεια σας παιδια και απο μενα... Ειμαι και εγω καινουργιος κατοχος ενος RS-125 του 2006 (μεταχειρισμενο) και περιμενω να μου στειλουν το διπλωμα για την μηχανη. Στο διαστημα αυτο σκεφτομαι να προβω στην αγορα
1. ενος δερματινου μπουφαν DAINESE και (350 με 500 ευρω)
2. στην αγορα ενος κρανους (300 με 400 ευρω)

Μενω θεσσαλονικη και θα ηθελα να μου πειτε καποια μαγαζια τα οποια θα μπορουσα να επισκεφθω και να δοκιμασω ειτε τα μπουφαν ειτε τα κρανη. Ειναι η πρωτη μου μηχανη και για αυτο δεν ειχα ποτε μου κρανος, ετσι δεν ξερω τι νουμερο φοραω. Για αυτο θα ηθελα να κανω μια δοκιμη σε ενα καταστημα.
Αν σας ειναι ευκολο γραψτε μου αναλυτικα την διευθυνση των καταστηματων ωστε να μπορω να τα εντοπισω!
Σας ευχαριστω ολους σας εκ των προτερων.

Αποσυνδεδεμένος bckat

• Δραστήριο μέλος
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • MODE CODE 98789
Απ: ΜΑΓΑΖΙΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
« Απάντηση #1 στις: 17/01/12, 09:58 »
Μοτο Μαρκετ για UVEX & BELL και RIDERS market για SHOEI ,ARAI .
Μπαίνεις ,δοκιμάζεις βρίσκει τι σου αρέσει και το νούμερό σου και μετά το παραγγέλνεις απο fc-moto.de στα 2/3 της τιμής ή και λιγότερο και σου έρχεται σε μια βδομάδα σπίτι :bye: :bye:
O χρόνος είναι οπωσδήποτε αόριστος. Και μέλλων.

Αποσυνδεδεμένος zachs

• Trade Count: (+1)
  • Δραστήριο μέλος
  • +3/-0
    • Μοντέλο:RSV 1000 R
« Απάντηση #2 στις: 17/01/12, 16:21 »
Μοτο Μαρκετ για UVEX & BELL και RIDERS market για SHOEI ,ARAI .
Μπαίνεις ,δοκιμάζεις βρίσκει τι σου αρέσει και το νούμερό σου και μετά το παραγγέλνεις απο fc-moto.de στα 2/3 της τιμής ή και λιγότερο και σου έρχεται σε μια βδομάδα σπίτι :bye: :bye:

Και να είστε σίγουροι ότι μετά από λίγο καιρό απλά δε θα μπορούμε να δοκιμάζουμε ούτε arai και shoei στη Θεσσαλονίκη όπως γίνεται πλέον με πολλές εταιρείες κρανών. :D

ΥΓ:Κι εγώ απ' έξω το έφερα  :blus:

APRILIA BIKERS HELLAS - PORTAL

« Απάντηση #2 στις: 17/01/12, 16:21 »

Αποσυνδεδεμένος chris76

• Τακτικό μέλος
  • Τόπος: Σάμος
  • +2/-0
    • Μοντέλο:Pegaso ie 650
« Απάντηση #3 στις: 17/01/12, 16:49 »
με τις τιμές που έχουν πολλά μαγαζιά,
 σου δίνουν την εντύπωση ότι ψάχνουν για θύματα . . .
(και θύματα ήμασταν όλοι μας τόσα χρόνια που δεν ξέραμε το ίντερνετ και μας έγδερναν . . .)
όπως βρίσκαν , έτσι  θα συνεχίσουν να βρίσκουν θύματα
και πλέων δεν υπάρχει λόγος να πας για να σε αρμέγουν . . .
και μην πει κανένας για το ΦΠΑ , γιατί και στην Γερμανία έχουν , 21% ΦΠΑ
και 4% διαφορά δεν δικαιολογεί τέτοια διαφορά στις τιμές .
Απλά είναι η ελληνική νοοτροπία (μαγκιά)  με μία πώληση να θέλουν να βγάλουν τα σπασμένα και μετά να γκρινιάζουν ότι δεν έχει δουλειά . .
« Τελευταία τροποποίηση: 17/01/12, 16:51 από chris76 »
δυο πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος".... ....Άλμπερτ Αϊνστάιν

Αποσυνδεδεμένος zachs

• Δραστήριο μέλος
  • +3/-0
    • Μοντέλο:RSV 1000 R
« Απάντηση #4 στις: 17/01/12, 20:27 »
(και θύματα ήμασταν όλοι μας τόσα χρόνια που δεν ξέραμε το ίντερνετ και μας έγδερναν . . .)
Απλά είναι η ελληνική νοοτροπία (μαγκιά)  με μία πώληση να θέλουν να βγάλουν τα σπασμένα και μετά να γκρινιάζουν ότι δεν έχει δουλειά . .

Έχεις δίκιο,έχω φέρει αρκετά πράγματα για τη μηχανή και για μένα απ'έξω,απλώς είναι σχήμα οξύμωρο και πλέον είναι πραγματικότητα:εμείς δοκιμάζουμε το μοντέλο που θέλουμε  από εδώ και το παραγγέλνουμε από Ευρώπη.Οι μαγαζάτορες δεν κάνουν τζίρο και σταματούν να φέρνουν τα ακριβά μοντέλα της κάθε εταιρείας προς το παρόν και αργότερα ποιος ξέρει.Μιλάω πάντα για το χωριό μας την Θεσσαλονίκη και όχι για Αθήνα.Να φανταστείς έψαχνα για το X-spirit 2 και δεν το έφερνε κανείς.Βρήκα τελικά στην Εθνικής Αντιστάσεως σε ένα μαγαζί και πουθενά αλλού.Ξέρεις τι μου έλεγαν όλοι για τα top μοντέλα των arai,shoei,agv,nolan,suomy......κλπ;Φίλε είναι ακριβά και δε μας συμφέρει να τα έχουμε.Δεν τους υπερασπίζομαι καθόλου,απλώς κάνω μια διαπίστωση:σε λίγο καιρό δεν θα έχει να δοκιμάζουμε προϊόντα.Εμείς καλά κάνουμε και θέλουμε φθηνό αλλά κι αυτοί καλά κάνουνε και δε θα φέρνουνε σε λίγο! :D

Αποσυνδεδεμένος zerocool55

• Νέο Μέλος
  • *
  • +0/-0
  • apriliabikers.gr
    • Μοντέλο:RS 125 (331V)
« Απάντηση #5 στις: 17/01/12, 20:35 »
Παιδια σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! Το ridersmarket μου φαινεται οργανωμενο. Εχει ιστοσελιδα και γενικα εχει μεγαλη ποικιλια προϊοντων. Θα το επισκεφθω αμεσα!! Μηπως υπαρχει και καποιο αλλο μαγαζι αναλογων προδιαγραφων σαν το ridersmarket να μου προτεινετε?

Σας ευχαριστω πολυ!

Αποσυνδεδεμένος tasosm

• Trade Count: (+9)
  • Δραστήριο μέλος
  • +15/-0
    • Μοντέλο:RSV4 R
« Απάντηση #6 στις: 17/01/12, 21:09 »

Έχεις δίκιο,έχω φέρει αρκετά πράγματα για τη μηχανή και για μένα απ'έξω,απλώς είναι σχήμα οξύμωρο και πλέον είναι πραγματικότητα:εμείς δοκιμάζουμε το μοντέλο που θέλουμε  από εδώ και το παραγγέλνουμε από Ευρώπη.Οι μαγαζάτορες δεν κάνουν τζίρο και σταματούν να φέρνουν τα ακριβά μοντέλα της κάθε εταιρείας προς το παρόν και αργότερα ποιος ξέρει.Μιλάω πάντα για το χωριό μας την Θεσσαλονίκη και όχι για Αθήνα.Να φανταστείς έψαχνα για το X-spirit 2 και δεν το έφερνε κανείς.Βρήκα τελικά στην Εθνικής Αντιστάσεως σε ένα μαγαζί και πουθενά αλλού.Ξέρεις τι μου έλεγαν όλοι για τα top μοντέλα των arai,shoei,agv,nolan,suomy......κλπ;Φίλε είναι ακριβά και δε μας συμφέρει να τα έχουμε.Δεν τους υπερασπίζομαι καθόλου,απλώς κάνω μια διαπίστωση:σε λίγο καιρό δεν θα έχει να δοκιμάζουμε προϊόντα.Εμείς καλά κάνουμε και θέλουμε φθηνό αλλά κι αυτοί καλά κάνουνε και δε θα φέρνουνε σε λίγο! :D
Ηλια σωστο ειναι αυτο που λες,αλλα,οταν ενα X-SPIRIT 2 καινουργιο κανει 700 ευρω στην Αγγλια και λιγο παραπανω Γερμανια,Ιταλια και εδω κανει 870 ε τοτε κατι δεν παει καλα.Και δεν υπολογιζω βασικο μισθο Ελλαδας σε σχεση με τις παραπανω χωρες.Πρεπει και οι εισαγωγεις εδω στο Ελλαδισταν να σταματησουν την αισχροκερδεια.

Χωρια τις προσφορες που βγαζουν σε 1 ετους κρανη που εδω σπανιως γινεται.Εγω το δικο μου Kiyonari X-Spirit 2 το πηρα 480 ευρω και ειναι και το καινουργιο σχεδιο.

APRILIA BIKERS HELLAS - PORTAL

« Απάντηση #6 στις: 17/01/12, 21:09 »

Αποσυνδεδεμένος BOUSNAK

• Δραστήριο μέλος
  • Τόπος: προς το παρών Αθήνα
  • +26/-0
    • Μοντέλο:Αλλο
« Απάντηση #7 στις: 17/01/12, 21:12 »
δεν ειναι παντα ετσι τα πραγματα φιλε chris76

το fc-moto για παραδειγμα παει και χτυπαει δημοπρασιες της εκαστοτε κατασκευαστριας εταιριας με τιμη πολυ πιο κατω απο αυτην που μπορει να αγορασει ο καθε μαγαζατορας που απευθυνετε  στην λιανικη στην Ελλαδα

με αποτελεσμα για να μπορεσει να βγαλει το ΙΔΙΟ κερδος ειναι αναγκασμενος να πουλαει ακριβοτερα αλλιως ή θα βγαλει πολυ λιγοτερα (γιατι το ποσο που χανει ειναι απο τα καθαρα κερδη) ή το πουλαει ακριβα και οπου κατσει

δεν αμφιβαλω οτι υπαρχουν και οι μουφα εκπτωσεις ή οι μουφα αρχικες τιμες αλλα δεν ειναι μονο ετσι

:bye:

τις παραπανω πληροφοριες για το ποσο και πως αγοραζει το συγκεκριμενο site μου τις ειπε ο ιδιοκτητης ενος τετοιου ελληνικου site που εκλεισε μιας και δεν μπορουσε να χτυπησει τα ξενα

Αποσυνδεδεμένος chris76

• Τακτικό μέλος
  • Τόπος: Σάμος
  • +2/-0
    • Μοντέλο:Pegaso ie 650
« Απάντηση #8 στις: 18/01/12, 13:40 »
δεν ειναι παντα ετσι τα πραγματα φιλε chris76

το fc-moto για παραδειγμα παει και χτυπαει δημοπρασιες της εκαστοτε κατασκευαστριας εταιριας με τιμη πολυ πιο κατω απο αυτην που μπορει να αγορασει ο καθε μαγαζατορας που απευθυνετε  στην λιανικη στην Ελλαδα

με αποτελεσμα για να μπορεσει να βγαλει το ΙΔΙΟ κερδος ειναι αναγκασμενος να πουλαει ακριβοτερα αλλιως ή θα βγαλει πολυ λιγοτερα (γιατι το ποσο που χανει ειναι απο τα καθαρα κερδη) ή το πουλαει ακριβα και οπου κατσει

δεν αμφιβαλω οτι υπαρχουν και οι μουφα εκπτωσεις ή οι μουφα αρχικες τιμες αλλα δεν ειναι μονο ετσι

:bye:

τις παραπανω πληροφοριες για το ποσο και πως αγοραζει το συγκεκριμενο site μου τις ειπε ο ιδιοκτητης ενος τετοιου ελληνικου site που εκλεισε μιας και δεν μπορουσε να χτυπησει τα ξενα

ΟΚ ! το fc-moto χτυπάει δημοπρασίες .

το louis.de ; ; ;
το.polo-motorrad.de ; ;
το  motoin.de ; ; ;
το ...
το...
το ...

όλα χτυπάνε δημοπρασίες  ; ; ;
γιατί όλα έχουνε τιμές καλύτερες ; ; ; ;
και όπως βλέπεις, έβαλα μαγαζιά μόνο από Γερμανία . . .
για να μην μεγαλώσει πολύ η λίστα .
« Τελευταία τροποποίηση: 18/01/12, 13:44 από chris76 »
δυο πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος".... ....Άλμπερτ Αϊνστάιν

Αποσυνδεδεμένος faraway

• Trade Count: (+3)
  • Δραστήριο μέλος
  • Τόπος: Όπου να ναι ...
  • +83/-0
  • It s all a matter of opinion !!
    • Μοντέλο:ETV 1000 Caponord Rally Raid
« Απάντηση #9 στις: 18/01/12, 14:10 »
Φίλος πήρε το agv stealth από fc moto 167€ , και την ίδια στιγμή στην Ελλάδα έκανε 270€  :dry: :ohmy:

Και παρέλαβε σε 4 μέρες με ups-speedex .

Δε βλέπω το λόγο κάποιος να αγοράζει από Ελλάδα από τη στιγμή που έξω οι τιμές μαζί με τα μεταφορικά είναι πολύ καλύτερες .

Αποσυνδεδεμένος JohnnyDD

• Ενεργό μέλος
  • Τόπος: Thessaloniki
  • +14/-0
  • apriliabikers.gr
    • Μοντέλο:Dorsoduro 750
« Απάντηση #10 στις: 18/01/12, 15:07 »
Φίλος πήρε το agv stealth από fc moto 167€ , και την ίδια στιγμή στην Ελλάδα έκανε 270€  :dry: :ohmy:

Και παρέλαβε σε 4 μέρες με ups-speedex .

Δε βλέπω το λόγο κάποιος να αγοράζει από Ελλάδα από τη στιγμή που έξω οι τιμές μαζί με τα μεταφορικά είναι πολύ καλύτερες .

Και εγώ  αγόρασα το AGVstealthαπό Bazzarκαι  καλά, και το πλήρωσα 290 eur. Και το πρόβλημα δεν είναι μόνο ότι πληρώνουμε ακριβότερα  τα ίδια πράγματα αλλά ότι εξαιτίας αυτού αγοράζουμε χειρότερης ποιότητας /  προδιαγραφών / ασφάλειας προϊόντα μη μπορώντας να πληρώσουμε αυτό που θα έπρεπε  να αγοράσουμε
Ο άνθρωπος τη μοναξιά να μην την εφοβάται...
      γιατί πεθαίνει μοναχός και μοναχός γεννάται

Αποσυνδεδεμένος JohnnyDD

• Ενεργό μέλος
  • +14/-0
  • apriliabikers.gr
« Απάντηση #11 στις: 18/01/12, 15:09 »
[size=-1]Και εγώ αγόρασα το AGV stealth από   Bazzar και καλά, και το πλήρωσα 290 eur. Και το πρόβλημα δεν είναι μόνο   ότι πληρώνουμε ακριβότερα τα ίδια πράγματα αλλά ότι εξαιτίας αυτού   αγοράζουμε χειρότερης ποιότητας / προδιαγραφών / ασφάλειας προϊόντα μη   μπορώντας να πληρώσουμε αυτό που θα έπρεπε να αγοράσουμε[/size]

Αποσυνδεδεμένος faraway

• Δραστήριο μέλος
  • +83/-0
« Απάντηση #12 στις: 18/01/12, 15:18 »
Kαι ο φίλος μου ήταν έτοιμος να σκάσει τα 270 € , και πάνω στη κουβέντα λέμε δεν βλέπουμε και στο fc moto πόσο το έχει .

Εεε, και πάθαμε σοκ από τη διαφορά της τιμής .  :(

Αποσυνδεδεμένος 2STROKE

• Δραστήριο μέλος
  • Τόπος: ΡΟΔΟΣ-ΑΘΗΝΑ-ΧΑΛΚΙΔΑ
  • +15/-0
    • Μοντέλο:RSV Tuono 1000
« Απάντηση #13 στις: 18/01/12, 17:18 »
αν δεν αλλαξουν τακτικη στο θεμα τιμων δεν προκειται να βλεπουν κινηση στα μαγαζια τους το μονο σιγουρο
V2 POWER
ακομα και σε πορτοκαλι ειναι τρελα

Αποσυνδεδεμένος JohnnyDD

• Ενεργό μέλος
  • +14/-0
  • apriliabikers.gr
« Απάντηση #14 στις: 18/01/12, 18:16 »
αν δεν αλλαξουν τακτικη στο θεμα τιμων δεν προκειται να βλεπουν κινηση στα μαγαζια τους το μονο σιγουρο

:brv:

Αποσυνδεδεμένος CAPONOND

• Δραστήριο μέλος
  • Τόπος: thessaloniki
  • +29/-0
  • apriliabikers.gr
    • Μοντέλο:ETV 1000 Caponord
« Απάντηση #15 στις: 19/01/12, 11:39 »
καλημερα.στο fc-moto...ειδα το shoei Qwest Που με ενδιαφερει περιπου στα 370 ευρω με τα μεταφορικα..και στο bazzar μου το αφηνουν στα 300....σε deinese μπουφαν..το πηρα παλι απο το bazzar...70 ευρω φθηνοτερα απο τη σελιδα...οποτε...απο που πρεπει να παω για να κανω την επομενη αγορα μου?και οτι χρειαστικα...με εξυπηρετησαν.

Αποσυνδεδεμένος faraway

• Δραστήριο μέλος
  • +83/-0
« Απάντηση #16 στις: 19/01/12, 14:06 »
Από που είναι φθηνότερα !!  ;)

Αποσυνδεδεμένος JohnnyDD

• Ενεργό μέλος
  • +14/-0
  • apriliabikers.gr
« Απάντηση #17 στις: 19/01/12, 14:14 »
καλημερα.στο fc-moto...ειδα το shoei Qwest Που με ενδιαφερει περιπου στα 370 ευρω με τα μεταφορικα..και στο bazzar μου το αφηνουν στα 300....σε deinese μπουφαν..το πηρα παλι απο το bazzar...70 ευρω φθηνοτερα απο τη σελιδα...οποτε...απο που πρεπει να παω για να κανω την επομενη αγορα μου?και οτι χρειαστικα...με εξυπηρετησαν.

Απλά θα κάνης ότι έκανες και τώρα. Έρευνα αγοράς. Το fc-moto η όποιο άλλο  moto δεν  πουλάνε de facto φτηνότερα. Και εγώ για 10 και 20 ευρώ διαφορά προτιμώ να το  πάρω από εδώ.

Συνδεδεμένος pit_hal

• Δραστήριο μέλος
  • +11/-0
  • Call me Rosa...podeRosa..
    • Μοντέλο:Pegaso Trail 650
« Απάντηση #18 στις: 19/01/12, 17:23 »

Απλά θα κάνης ότι έκανες και τώρα. Έρευνα αγοράς. Το fc-moto η όποιο άλλο  moto δεν  πουλάνε de facto φτηνότερα. Και εγώ για 10 και 20 ευρώ διαφορά προτιμώ να το  πάρω από εδώ.

Αυτό ακριβώς! κοιτάς και αν η διαφορά είναι μικρή στηρίζεις το μαγαζί εδώ. αν ειναι πανω απο 20 ευρώ σόρυ αλλά δεν περισσεύουν!
Ημερολόγια μοτοσικλέτας ...

Αποσυνδεδεμένος CAPONOND

• Δραστήριο μέλος
  • Τόπος: thessaloniki
  • +29/-0
  • apriliabikers.gr
« Απάντηση #19 στις: 19/01/12, 18:06 »
αν κοπει ενα κουμπι....αν χαλασει ενα φερμουαρ....αν σχιστει η σπασει κατι...το οποιοδηποτε μαγαζι...θα σε εξυπηρετησει...γιατι σε θελει και για αυριο...γιατι σε βλεπει...σε ακουει...και αισθανεται το προβλημα σου...η απροσωπη σελιδα του ιντερνετ...δεν μπορει και δεν θελει να κανει το κατι παραπανω για να σε εξυπηρετησει.και στη τελικη...ας δωσουμε και τα λεφτα μας...σε καποιον που μιλαει ελληνικα ...

Συνδεδεμένος BloodyHeaven

• Δραστήριο μέλος
  • Τόπος: Αθήνα - Ζωγράφου
  • +11/-0
  • Pick me up
« Απάντηση #20 στις: 19/01/12, 20:04 »
αν κοπει ενα κουμπι....αν χαλασει ενα φερμουαρ....αν σχιστει η σπασει κατι...το οποιοδηποτε μαγαζι...θα σε εξυπηρετησει...γιατι σε θελει και για αυριο...γιατι σε βλεπει...σε ακουει...και αισθανεται το προβλημα σου...η απροσωπη σελιδα του ιντερνετ...δεν μπορει και δεν θελει να κανει το κατι παραπανω για να σε εξυπηρετησει.και στη τελικη...ας δωσουμε και τα λεφτα μας...σε καποιον που μιλαει ελληνικα ...

Μην παίρνεις όρκο γιαυτο που λες... Εδώ πωλητές του ebay κάνουν τα πάντα απο πλήρης επιστροφη χρημάτων μέχρι δώρα για να μην πάρουν απλά μια αρνητική ψηφο απο αγοραστή. Αντιθέτως έχω πετύχει μαγαζιά "της γειτονιάς" που όταν υπάρξει κάποιο πρόβλημα σου πετούν ατάκες του τύπου "δεν μπορώ να κάνω τίποτα πρέπει να σταλεί στην αντιπροσωπεία"

Αποσυνδεδεμένος dom_sxv

• Ενεργό μέλος
  • Τόπος: καβαλα
  • +0/-0
  • Lots of Mods.
    • Μοντέλο:SXV 5.5
« Απάντηση #21 στις: 19/01/12, 22:04 »

Μην παίρνεις όρκο γιαυτο που λες... Εδώ πωλητές του ebay κάνουν τα πάντα απο πλήρης επιστροφη χρημάτων μέχρι δώρα για να μην πάρουν απλά μια αρνητική ψηφο απο αγοραστή. Αντιθέτως έχω πετύχει μαγαζιά "της γειτονιάς" που όταν υπάρξει κάποιο πρόβλημα σου πετούν ατάκες του τύπου "δεν μπορώ να κάνω τίποτα πρέπει να σταλεί στην αντιπροσωπεία"

+ 1.000.000 !

Αποσυνδεδεμένος JohnnyDD

• Ενεργό μέλος
  • +14/-0
  • apriliabikers.gr
« Απάντηση #22 στις: 20/01/12, 02:10 »

[size=-1]Παρήγγειλα μανιτάρια πλαισίου για   το DD τις RG κατευθείαν από την RG μέσω internet. Πρέπει να το παραδεχτώ   οτι το ψιλό μετάνιωσα μιας και μου κόστισαν τελικά γύρο στα 10 ευρώ   ποιο ακριβά από ότι αν τα έπαιρνα από το moto market. Όταν ήρθαν   ανακάλυψα οτι τα μανιταράκια δεν ταίριαζαν με τις βίδες. Έστιλα mail   στην RG και την επόμενη μέρα μου ζήτησαν συγνώμη για το πρόβλημα και με   ενημέρωσαν οτι μου στέλνουν τα σωστά μανιταράκια (χωρίς τον πίρο, βίδες   και τα σχετικά βέβαια). [/size]Μετά απο δέκα περίπου μέρες και   ενώ δεν εχω παραλάβει τίποτα τους στέλνω άλλο ένα mail (αρκετά   εκνευρισμένος αυτή τι φορά) και μου απαντούν οτι το δέμα μου πήγε απο   λάθος του ταχυδρομείου στην Ισπανία !!!! Δεν το πολύ τρώω να πω την   αλήθεια αλλα τέλος πάντων με διαβεβαιώνουν πως δεν θα περιμένουν να   επιστρέψουν Αγγλία αλλα θα μου στείλουν καινούριο set άμεσα. Τα   μανιτάρια φτάνουν και ανακαλύπτω οτι στο ταχυδρομείο εχουν φτάσει και   αυτά απο την Ισπανία. Στέλνω τρίτο mail λοιπών (gentleman γαρ) και τους   ρωτάω τι θέλουν να κάνω με τα δύο έξτρα set που πλέων μου περισσεύουν,   και η απάντηση τους είναι, "κρατείστε τα για διακοσμητικά μιας και σας   ευχόμαστε να μην χρειαστεί να καταστρέψετε τα δικά σας"

Αποσυνδεδεμένος tattoo

• Δραστήριο μέλος
  • Τόπος: Salonica
  • +8/-0
  • www.sarkatattoo.com
    • Μοντέλο:TUONO 1000 R FACTORY
    • SarkaTattooMachines
« Απάντηση #23 στις: 20/01/12, 02:40 »
απ τη μια καλα τα λετε

αλλα ουτε και ολοι οι εμποροι ειναι λαμογια ουτε και τα απροσωπα σαιτ και υπερκαταστηματα τοσο φθηνοτερα

σιγουρα οταν στειλεις τα λεφτα σου εξω, ο γειτονας σου δεν θα ρθει κι αυτος με τη σειρα του στο δικο σου μαγαζι να ψωνισει γιατι δεν θα χει λεφτα

και συνηθως η εξυπηρετηση τετ ατετ ειναι πιο αποτελεσματικη
Our deepest fear is that we are powerful beyond measure

SarkaTattooMachineswebsite

Αποσυνδεδεμένος JohnnyDD

• Ενεργό μέλος
  • +14/-0
  • apriliabikers.gr
« Απάντηση #24 στις: 20/01/12, 14:42 »
απ τη μια καλα τα λετε

αλλα ουτε και ολοι οι εμποροι ειναι λαμογια ουτε και τα απροσωπα σαιτ και υπερκαταστηματα τοσο φθηνοτερα

σιγουρα οταν στειλεις τα λεφτα σου εξω, ο γειτονας σου δεν θα ρθει κι αυτος με τη σειρα του στο δικο σου μαγαζι να ψωνισει γιατι δεν θα χει λεφτα

και συνηθως η εξυπηρετηση τετ ατετ ειναι πιο αποτελεσματικη

[size=-1]100 % μαζί σου. Αλλά με μία λογική επιβάρυνση. Όταν η διαφορά ειναι μεγάλη...
  Έχω δουλέψει στον κλάδο στο παρελθών και ψιλό ξέρω τι γίνεται (η τι   γινόταν τέλος πάντων). Και ναι, υπάρχουν έμποροι που προσπαθούν να   κάνουν ότι καλύτερο μπορούν και σε δύσκολες εποχές. Άλλα οι περισσότεροι   απο όσους κλίνουν πίστεψε μαι, το πρόβλημά τους δεν είναι τα χαμηλά   ποσοστά κέρδους.
[/size]