02/08/14, 11:34Τελευταίο μέλος: tooold

Αποστολέας Θέμα: Αναβαθμιση χαρτη RSV4R 2010  (Αναγνώστηκε 6672 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giorgio46

• Trade Count: (0)
  • Τακτικό μέλος
  • Τόπος: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
  • +2/-0
  • Φύλο: Άντρας
    • Μοντέλο:RSV 1000 R
Απ: Αναβαθμιση χαρτη RSV4R 2010
« Απάντηση #25 στις: 22/12/11, 13:00 »
στην ελλαδα καποιοι δεν εχουν ουτε ιερο ουτε οσιο.και δεν μιλαω μονο για τους ελευθερους επαγγελματιες αλλα και για τους πελατες....ο ελ.επ. χρεωνει καποιο ποσο μικρο η μεγαλο για μια δουλεια...μεσα σε αυτο ειναι το νοικι του, το τεβε του,η εφορια του, ο υπαλληλος,το κοστος αγορας και συντητηρησης των εργαλειων και αρκετα ακομα.......Ο πελατης πισω απο την ασφαλεια του μισθου του τα εχει σκεφτει ποτε αυτα,ξερει κανεις ποσο εχει το axone η το navi;τα σπεσιαλ εργαλεια για τα ohlins και για τα μηχανακια μας;οτι νοικι και τεβε πληρωνεις καθε μερα, εχεις δεν εχεις δουλειά;οτι για να εχεις δουλεια πρεπει να δινεις εξετασεις καθε μερα;παιδια το πολλα η λιγα ειναι σχετικο.ειναι σχετικο με τα εσοδα του καθενος μας αλλα δεν ειναι σωστο....και στο φιναλε η μαμα απριλια(και οχι μονο) τα superbike μοντελα της τα προοριζει για αναλογα βαλαντια....(αλλο χιουνται και αλλο εβο....)
!!!ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ CIRCUIT!!!

Αποσυνδεδεμένος Μητσαρας

• Δραστήριο μέλος
  • Τόπος: Αιτωλικό
  • +20/-0
  • bike_me aprilia
    • Μοντέλο:RSV Tuono 1000
« Απάντηση #26 στις: 22/12/11, 14:43 »
και το οτι ειναι superbike δηλαδη,δικαιολογει το να χρεωνει χρυσες,αεριτζιδικες δουλειες ο μαστορας?
κακο δικο του κανει...
GRAZIE ITALIA ! ! !  EUROPE'S FINEST ! ! !

• Τακτικό μέλος
  • +2/-0
« Απάντηση #27 στις: 22/12/11, 15:18 »
και το οτι ειναι superbike δηλαδη,δικαιολογει το να χρεωνει χρυσες,αεριτζιδικες δουλειες ο μαστορας?
κακο δικο του κανει...
δεν γραφω κατι τετοιο αλλα θα σου απαντησω με μια ερωτηση.....το navigator ξερεις ποσο εχει;;;;μονο οτι εχει μουτζουρα πρεπει να πληρωνετε;;;δεν ηξερα οτι οι υπαλληλοι στις τραπεζες στα γραφεια του δημοσιου και των ιδιωτικων εταιριων δουλευουν τσαμπα και μετα πανε και καθαριζουν καμιναδες και γρασσα για να ζησουν....

APRILIA BIKERS HELLAS - PORTAL

« Απάντηση #27 στις: 22/12/11, 15:18 »

Αποσυνδεδεμένος Μητσαρας

• Δραστήριο μέλος
  • Τόπος: Αιτωλικό
  • +20/-0
  • bike_me aprilia
    • Μοντέλο:RSV Tuono 1000
« Απάντηση #28 στις: 22/12/11, 15:48 »
ρε μαν,οκ,ειναι ακριβω το navi το γνωριζω..
αυτο που δεν δεχομαι ειναι οτι σε μια αλλη πολη λιγα χμ μακρυτερα καποιος το κανει για 20ε και καποιος αλλος λογο μεγαλυτερου ανταγωνισμου,παιζει να το κανει και τσαμπα...το νταβατζιλικι δεν δεχομαι λογο μονοπωλειου...

το παραδειγμα με τους υπαλληλους ακυρο btw
GRAZIE ITALIA ! ! !  EUROPE'S FINEST ! ! !

Αποσυνδεδεμένος tasosm

• Trade Count: (+9)
  • Δραστήριο μέλος
  • +15/-0
    • Μοντέλο:RSV4 R
« Απάντηση #29 στις: 22/12/11, 18:07 »
στην ελλαδα καποιοι δεν εχουν ουτε ιερο ουτε οσιο.και δεν μιλαω μονο για τους ελευθερους επαγγελματιες αλλα και για τους πελατες....ο ελ.επ. χρεωνει καποιο ποσο μικρο η μεγαλο για μια δουλεια...μεσα σε αυτο ειναι το νοικι του, το τεβε του,η εφορια του, ο υπαλληλος,το κοστος αγορας και συντητηρησης των εργαλειων και αρκετα ακομα.......Ο πελατης πισω απο την ασφαλεια του μισθου του τα εχει σκεφτει ποτε αυτα,ξερει κανεις ποσο εχει το axone η το navi;τα σπεσιαλ εργαλεια για τα ohlins και για τα μηχανακια μας;οτι νοικι και τεβε πληρωνεις καθε μερα, εχεις δεν εχεις δουλειά;οτι για να εχεις δουλεια πρεπει να δινεις εξετασεις καθε μερα;παιδια το πολλα η λιγα ειναι σχετικο.ειναι σχετικο με τα εσοδα του καθενος μας αλλα δεν ειναι σωστο....και στο φιναλε η μαμα απριλια(και οχι μονο) τα superbike μοντελα της τα προοριζει για αναλογα βαλαντια....(αλλο χιουνται και αλλο εβο....)
Γιωργο το παραδειγμα σου ακυρο,Δευτερον μιλας σε ανθρωπο ο οποιος ειναι ελευθερος επαγγελματιας και ο οποιος ασχολειται αρκετα με παροχη,3ον εκανα την ερευνα μου και ολοι μου ζητησαν 30.

Να σε ρωτησω και εγω κατι,χωρις Navigator μπορεις να κρατησεις αντιπροσωπεια?Οπως εγω αγοραζω προγραμματα και μηχανηματα για να κανω την δουλεια μου ετσι και αυτος αγορασε το Navigator,δεν ανακαλυψε τη πενικιλινη.Αφου θελει να εχει τετοιες τιμες μαγκια του,εγω Απριλια αντιπρωσοπεια στην Ξανθη δεν θα επερνα,5 μηχανακια υπαρχουν,αλλα νταβατζιλικια λεφτα δεν γουσταρω να πληρωνω,το μηχανημα αυτο πλεον υπαρχει Καβαλα,Κομοτηνη,Αλεξανδρουπολη και θα μου βγει φτηνοτερα να παω σε 1 απο αυτους.

Επισης μην συγκρινεις Αθηνα με Ξανθη,τα δεδομενα ειναι εντελως διαφορετικα.

Και εν τελει αν μου ζητουσε 30 χτες θα το ειχα κανει,αλλα οποιος σκεφτεται το σημερα μενει στασιμος.

Και κατι τελευταιο ο Καβαλιωτης μου ειπε απο μονος του,δεν το εχω ξανα κανει αυτο θα παρω τηλ. να ρωτησω ποια χρεωση θα ειναι δικαη και για τους δυο μας και με πηρα σε 5 λεπτα τηλεφωνο και μου ειπε 30.

Συνδεδεμένος bros400pgm

• ΧΟΝΤΡΟΣ πονος λεμε
  • Trade Count: (+4)
  • Μόνιμο μέλος
  • Τόπος: ΠΑΤΡΑ
  • +111/-0
  • SXV 5.5 RULESSSSSSSSSS
    • Μοντέλο:SXV 5.5
« Απάντηση #30 στις: 22/12/11, 20:08 »
@Γιωργο:
Η καθε ειδους δουλεια, χρεωνεται με την ωρα, κοινως εργατοωρα σου. Οποια νομιζεις εσυ οτι ειναι αυτη, συμφωνα με το πελατολογιο σου, το ειδος δουλειας (ασε απεξω τα μεταφορικα απο και προς την δουλεια γιατι δεν ειναι ολες ετσι).

Το να εχω μια τσιμπιδα, ενα σωληνοκοφτη μια καμερα για μην προσβασιμα σημεια (ή ηλεκτρονικο καυσαναλυτη) δεν σημαινει οτι πρεπει να τα χρεωνω ΕΞΤΡΑ.

Ολα λοιπον εμπιπτουν στην εκαστοτε εργατοωρα, που, ΠΡΟΣΕΞΕ, ΕΜΕΙΣ εχουμε ορισει.

Παμε λοιπον στον αντιπροσωπο της Ξανθης. Για 20 λεπτα δουλεια (τοσα ειναι?) χρεωνει 50ευρω. Προφανως μπαινοντας στο μαγαζι του, εχει αναρτησει σχετικη πινακιδα που λεει "ΚΟΣΤΟΣ ΕΡΓΑΤΟΩΡΑΣ 100€ ΣΥΝ ΦΠΑ".
Κακος λοιπον δυσανασχετει ο Τασος, διοτι ο ανθρωπος ΤΟΣΟ χρεωνει και σε οποιον αρεσει.

Ελα μου ομως, που, οπως και να εχει η ελευθερη αγορα, τα 100€ την ωρα ειναι υπερβολικο ποσο. ;)

Αποσυνδεδεμένος tasosm

• Δραστήριο μέλος
  • +15/-0
« Απάντηση #31 στις: 22/12/11, 20:49 »
Κοσμα αυτο σου λεω και εγω,μαγκια του που χρεωνει 50 ευρω για 20 λεπτα δουλεια,αλλα πλεον υπαρχει και αλλου φτηνοτερα,οποτε ο καθενας κανει τα κουμαντα του.Εμενα δεν μου αρεσε η χρεωση και θα παω αλλου,οποτε ολα καλα.

APRILIA BIKERS HELLAS - PORTAL

« Απάντηση #31 στις: 22/12/11, 20:49 »

Συνδεδεμένος bros400pgm

• ΧΟΝΤΡΟΣ πονος λεμε
  • Μόνιμο μέλος
  • +111/-0
  • SXV 5.5 RULESSSSSSSSSS
« Απάντηση #32 στις: 22/12/11, 21:02 »
Ειναι ομως καμια φορα αυτο το εξωφρενικο :psdof: :psdof:

• Τακτικό μέλος
  • +2/-0
« Απάντηση #33 στις: 22/12/11, 21:23 »
@Γιωργο:
Η καθε ειδους δουλεια, χρεωνεται με την ωρα, κοινως εργατοωρα σου. Οποια νομιζεις εσυ οτι ειναι αυτη, συμφωνα με το πελατολογιο σου, το ειδος δουλειας (ασε απεξω τα μεταφορικα απο και προς την δουλεια γιατι δεν ειναι ολες ετσι).

Το να εχω μια τσιμπιδα, ενα σωληνοκοφτη μια καμερα για μην προσβασιμα σημεια (ή ηλεκτρονικο καυσαναλυτη) δεν σημαινει οτι πρεπει να τα χρεωνω ΕΞΤΡΑ.

Ολα λοιπον εμπιπτουν στην εκαστοτε εργατοωρα, που, ΠΡΟΣΕΞΕ, ΕΜΕΙΣ εχουμε ορισει.

Παμε λοιπον στον αντιπροσωπο της Ξανθης. Για 20 λεπτα δουλεια (τοσα ειναι?) χρεωνει 50ευρω. Προφανως μπαινοντας στο μαγαζι του, εχει αναρτησει σχετικη πινακιδα που λεει "ΚΟΣΤΟΣ ΕΡΓΑΤΟΩΡΑΣ 100€ ΣΥΝ ΦΠΑ".
Κακος λοιπον δυσανασχετει ο Τασος, διοτι ο ανθρωπος ΤΟΣΟ χρεωνει και σε οποιον αρεσει.

Ελα μου ομως, που, οπως και να εχει η ελευθερη αγορα, τα 100€ την ωρα ειναι υπερβολικο ποσο. ;)
τασοσε καμια περιπτωση δεν ηταν κατι προσωπικο με κανεναν....τον τελευταιο καιρο υπαρχη μια ταση στον κοσμο οτι οι περισοτερη ελ.επ. ειμαστε με πισινες,λιμο και δεν ξερω και γω τι αλλο...οτι ειμαστε λαμογια και οτι "εεεεελλαααααα μωρε τωρα αφου κονομας "γενικα μια ταση ισοπεδοσης....

Συνδεδεμένος bros400pgm

• ΧΟΝΤΡΟΣ πονος λεμε
  • Μόνιμο μέλος
  • +111/-0
  • SXV 5.5 RULESSSSSSSSSS
« Απάντηση #34 στις: 22/12/11, 21:29 »
Tα λαμογια ειναι κατι υδραυλικοι και κατι καυστηριτζιδες ρε  :tez: :tez:

Αποσυνδεδεμένος tasosm

• Δραστήριο μέλος
  • +15/-0
« Απάντηση #35 στις: 22/12/11, 21:41 »
@Γιωργο:

τασοσε καμια περιπτωση δεν ηταν κατι προσωπικο με κανεναν....τον τελευταιο καιρο υπαρχη μια ταση στον κοσμο οτι οι περισοτερη ελ.επ. ειμαστε με πισινες,λιμο και δεν ξερω και γω τι αλλο...οτι ειμαστε λαμογια και οτι "εεεεελλαααααα μωρε τωρα αφου κονομας "γενικα μια ταση ισοπεδοσης....
Γιωργο πελατες που καταλαβαινουν υπαρχουν,οι υπολοιποι ξυδακι.

• Τακτικό μέλος
  • +2/-0
« Απάντηση #36 στις: 23/12/11, 09:33 »
και κατι παιδιατροι,γυναικολογοι,αρχιτεκτονες και πολ.μηχανικοι,κατι δικηγοροι... :P :P :P

• Τακτικό μέλος
  • +2/-0
« Απάντηση #37 στις: 23/12/11, 09:42 »
@Γιωργο:

εχεις δικιο αλλα δεν ειναι ολα τα εργαλεια ιδια...χωρις το navi δεν κανεις δουλεια ενω τον ηλεκτρονικο καυσαναλιτη τον περνεις για να κανεις πιο γρηγορα και να χρεωσεις το ιδιο....οι καυστηρατζιδες ειτε με ηλεκτρονικο καυσαναλιτη ειτε με τον παλιο(υγρα,μπουκαλακια,χαρτακια,τρομπες κτλ)τα ιδια περνουν και σωστα κανουν....

Αποσυνδεδεμένος usabug

• Magnesium, Titanium, and Carbon fiber is Italian Chrome !
  • Δραστήριο μέλος
  • +2/-0
    • Μοντέλο:RSV 1000 R FACTORY
« Απάντηση #38 στις: 23/12/11, 16:47 »
και κατι παιδιατροι,γυναικολογοι,αρχιτεκτονες και πολ.μηχανικοι,κατι δικηγοροι... :P :P :P

ΝΑ σου θυμισω και κατι μεγαλυτερα λαμογια που μαζευονται στο συνταγμα ...  ;) ;)
APRILIA BIKES ARE LIKE HERPES;   ONCE YOU GET ONE   YOU NEVER GET RID OF IT !!

Aprilia sr50 ,Aprilia rs125 , Aprilia mille SP , Cagiva raptor 650ie , Aprilia rsvr Factory

Αποσυνδεδεμένος alexk

• Ενεργό μέλος
  • +0/-0
    • Μοντέλο:RSV4 FACTOR
    • clubcsl
« Απάντηση #39 στις: 06/01/12, 22:09 »
Βρε παιδιά και αυτός ο άνθρωπος πως θα κάνει απόσβεση το μηχάνημά του ?
Δεν ζήτησε 200, 50 ζήτησε.
Για εμένα πολλά δεν είναι, δεδομένου και του κόστους της μοτοσικλέτας σου.
Δεν έχεις παπάκι με 1000 ευρώ.
Δεν μπορείς να έχεις ειδικό ιταλικό 1000αρι μηχανάκι και να περιμένεις να την βγάζεις στο τσάμπα. 

Τέλος πάντων, απλά θεωρώ ότι τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και μεταξωτούς κώλους.
Εμένα ο δικός μου εδώ θέλει 150 ευρώ για να βάλει το νέο χάρτη.
Πως να κάνουμε, θα τα πληρώσουμε. Άλλωστε ο άνθρωπος δεν έβγαλε μία όταν μου πούλησε το μηχανάκι, μέσα μπήκε.

Αποσυνδεδεμένος v997

• Δραστήριο μέλος
  • Τόπος: Ξανθη
  • +11/-0
    • Μοντέλο:Tuono V4 R
« Απάντηση #40 στις: 07/01/12, 00:18 »
Δεν μπορείς να έχεις ειδικό ιταλικό 1000αρι μηχανάκι και να περιμένεις να την βγάζεις στο τσάμπα. 

Πως να κάνουμε, θα τα πληρώσουμε. Άλλωστε ο άνθρωπος δεν έβγαλε μία όταν μου πούλησε το μηχανάκι, μέσα μπήκε.

Βασικα ρε φιλε,ειναι και ο τροπος που στο λεει.....

Δικαιωμα του καθενος να ζηταει οσα θελει,ελευθερη αγορα εχουμε.

Αν ο δικος σου θελει 150,και ο διπλανος ζηταει 30....τι να πω.....επιλογη σου να πας οπου θες.

Παντως ο Τασος θα κανει την δουλεια του,και την βολτα του  με  το ιδιο κοστος.

Τωρα ποιος τα βγει χαμενος......εσυ πες μου.... :dry:

:bye: :bye:
How blind,can you be,dont you see..........

Αποσυνδεδεμένος tasosm

• Δραστήριο μέλος
  • +15/-0
« Απάντηση #41 στις: 07/01/12, 14:25 »

Aλεξη αυτη ειναι η δικη σου αποψη και ειναι απολυτως σεβαστη.

Εγω δεν συμφωνω με αυτο.Το οτι ζηταει ενα ποσο δεν σημαινει οτι ειμαι και υποχρεωμενος να του το δωσω.

Τζαμπα εγω δουλειες δεν κανω,οποτε δεν εχω και την απαιτηση να κανουν σε εμενα.

Μοτοσυκλετα αγορασα οχι Φορμουλα 1 και σορυ κιολας αλλα δεν ειναι ειδικη κατασκευη το RSV4.

Συνδεδεμένος bros400pgm

• ΧΟΝΤΡΟΣ πονος λεμε
  • Μόνιμο μέλος
  • +111/-0
  • SXV 5.5 RULESSSSSSSSSS
« Απάντηση #42 στις: 07/01/12, 14:41 »
Να φανταστω οτι για μια καυσαναλυση θα χρεωνει 350€???
Ετσι ομως ειναι. Θελατε μηχανακι ιταλικο με των 20000€. Λουστητε τα τωρα. Δεν πηρατε γιαπωνεζο να υσηχασετε.

« Τελευταία τροποποίηση: 07/01/12, 14:43 από bros400pgm »

Αποσυνδεδεμένος nenhs

• Δραστήριο μέλος
  • Τόπος: Αγ.Γεώργιος Γρεβενών-γ@μωΑθήνα
  • +4/-0
  • Sex Drugs Metal
« Απάντηση #43 στις: 08/01/12, 15:46 »
Καλα να παθετε ρε δε πηρατε ενα γιαπωνεζο να εχετε το κεφαλι  ησυχο.
θελατε ν4, ηλεκτορνικουρες, usb, σκληρους δισκους, σκανερ, εκτυπωτες και HDMI high definition νααα'με :P

Ολον αυτο το καιρο που ασχολουμε με αυτοκινητα και μηχανακια εχω συναντησει πολυ λιγους πραγματικα επαγγελματιες στο ειδος τους :(

ΤΣΑΚΣΤΑ ΑΠΑΝ..........

Αποσυνδεδεμένος alex

• Πρόσφατο Μέλος
  • **
  • Τόπος: Λάρισα
  • +0/-0
« Απάντηση #44 στις: 10/01/12, 13:53 »
καλησπερα παιδια.εγω μενω λαρισα κ απλα θελω να πω πως αν καταλαβα καλα παντα.οτιδηποτε εχει σχεση με τα ηλεκτρονικα της μηχανης κ ειδικα η αναβαθμιση ενος χαρτη απλα δεν χρεωνεται.Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ειναι δωρεαν κ δεν πληρωνεις τπτ.κ το navigator ειναι επιλογη του καθε μαστορα για το αν το εχει στο μαγαζι του.ετσι ξερω εγω απο τον δικο μου μαστορα.φιλικα παντα αλεξανδρος.

Αποσυνδεδεμένος tasosm

• Δραστήριο μέλος
  • +15/-0
« Απάντηση #45 στις: 10/01/12, 14:15 »
καλησπερα παιδια.εγω μενω λαρισα κ απλα θελω να πω πως αν καταλαβα καλα παντα.οτιδηποτε εχει σχεση με τα ηλεκτρονικα της μηχανης κ ειδικα η αναβαθμιση ενος χαρτη απλα δεν χρεωνεται.Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ειναι δωρεαν κ δεν πληρωνεις τπτ.κ το navigator ειναι επιλογη του καθε μαστορα για το αν το εχει στο μαγαζι του.ετσι ξερω εγω απο τον δικο μου μαστορα.φιλικα παντα αλεξανδρος.
Αλεξη καλησπερα και καλη χρονια.

Φιλε δεν ειναι σωστο αυτο που λες,ο ανθρωπος θα δουλεψει πανω στην μοτο σου και εχει καθε δικαιωμα να χρεωσει εργασια.Το αν θα το κανει εν τελει η οχι ειναι στο χερι του,αλλα το σωστο ειναι να χρεωσει κατι,εκτος και αν το συνδυασεις με σερβις οποτε να το κανει μαζι και αυτο.

Αποσυνδεδεμένος thesailor

• Πρόσφατο Μέλος
  • **
  • Τόπος: Αθήνα
  • +0/-0
« Απάντηση #46 στις: 26/01/12, 16:13 »
Καλησπερα παιδια.
Σκεφτομαι σοβαρα να βαλω την ολοσωμη akrapovic evo 2.
Βεβαια εχω καποιες αποριες και θα ηθελα σας παρακαλω αν μπορειτε να βοηθεσετε..
Απ'οτι ξερω,με το που βαλεις πανω την εξατμιση την οποια την εχεις αγορασει απο την απριλια,σου στελνει ενα κωδικο και μπορεις να περασεις το προγραμμα race στον μαμα εγκεφαλο.
1η απορια:Κανονικα το προγραμμα race δε πρεπει να ρυθμιζεται με βαση το συγκεκριμενο μηχανακι;
Θελω να πω οτι διαφορετικα αποδιδει το δικο μου v4 σε σχεση με καποιου αλλου.
 Με λιγα λογια δε θελει να παει η μηχανη δυναμομετρο για περαιτερω ρυθμισεις;
2η απορια:Εφοσον περαστει στον εγκεφαλο το race προγραμμα,αν επιθυμισω μελλοντικα να γυρισω στο μαμα προγραμμα,αυτο θα μπορει να πραγματοποιηθει;
Σας ευχαριστω,
Γιαννης.

Αποσυνδεδεμένος tasosm

• Δραστήριο μέλος
  • +15/-0
« Απάντηση #47 στις: 26/01/12, 18:18 »
Καλησπερα παιδια.
Σκεφτομαι σοβαρα να βαλω την ολοσωμη akrapovic evo 2.
Βεβαια εχω καποιες αποριες και θα ηθελα σας παρακαλω αν μπορειτε να βοηθεσετε..
Απ'οτι ξερω,με το που βαλεις πανω την εξατμιση την οποια την εχεις αγορασει απο την απριλια,σου στελνει ενα κωδικο και μπορεις να περασεις το προγραμμα race στον μαμα εγκεφαλο.
1η απορια:Κανονικα το προγραμμα race δε πρεπει να ρυθμιζεται με βαση το συγκεκριμενο μηχανακι;
Θελω να πω οτι διαφορετικα αποδιδει το δικο μου v4 σε σχεση με καποιου αλλου.
 Με λιγα λογια δε θελει να παει η μηχανη δυναμομετρο για περαιτερω ρυθμισεις;
2η απορια:Εφοσον περαστει στον εγκεφαλο το race προγραμμα,αν επιθυμισω μελλοντικα να γυρισω στο μαμα προγραμμα,αυτο θα μπορει να πραγματοποιηθει;
Σας ευχαριστω,
Γιαννης.
Ο RACE χαρτης εχει φτιαχτει απο την Απριλια για χρηση aftermarket εξατμιση.Λιγο πολυ ολες οι εξατμισεις εχουν την ιδια αποδοση.Με την αγορα της Ακρα απο Απριλια ΝΑΙ σου στελνουν υστερα απο καποιες μερες τον κωδικο για να ξεκλειδωσεις τον μαμα εγκεφαλο και να περασεις τον RACE χαρτη.Ο χαρτης αυτος αλλαζει πολλες παραμετρους στον κινητηρα της μοτο και οχι μονο τα μειγματα,αν θελεις ομως αφου βαλεις τον RACE χαρτη μπορεις να βαλεις και ενα PC ή BAZAAZ.

Μπορεις μετα να γυρισεις στο μαμα προγραμμα αλλα θα ξανα κλειδωσει ο εγκεφαλος και αν δεν εχεις τον κωδικο δεν θα μπορεσεις να ξανα βαλεις τον RACE χαρτη.

Γενικα βαζοντας τον RACE χαρτη θα παθεις πλακα με το ποσο καλυτερα δουλευει η μοτοσυκλετα.

Αποσυνδεδεμένος thesailor

• Πρόσφατο Μέλος
  • **
  • Τόπος: Αθήνα
  • +0/-0
« Απάντηση #48 στις: 26/01/12, 19:36 »
Ο RACE χαρτης εχει φτιαχτει απο την Απριλια για χρηση aftermarket εξατμιση.Λιγο πολυ ολες οι εξατμισεις εχουν την ιδια αποδοση.Με την αγορα της Ακρα απο Απριλια ΝΑΙ σου στελνουν υστερα απο καποιες μερες τον κωδικο για να ξεκλειδωσεις τον μαμα εγκεφαλο και να περασεις τον RACE χαρτη.Ο χαρτης αυτος αλλαζει πολλες παραμετρους στον κινητηρα της μοτο και οχι μονο τα μειγματα,αν θελεις ομως αφου βαλεις τον RACE χαρτη μπορεις να βαλεις και ενα PC ή BAZAAZ.

Μπορεις μετα να γυρισεις στο μαμα προγραμμα αλλα θα ξανα κλειδωσει ο εγκεφαλος και αν δεν εχεις τον κωδικο δεν θα μπορεσεις να ξανα βαλεις τον RACE χαρτη.

Γενικα βαζοντας τον RACE χαρτη θα παθεις πλακα με το ποσο καλυτερα δουλευει η μοτοσυκλετα.

Σε ευχαριστω πολυ!
Η αληθεια ειναι πως ειχα μπερδευτει λιγο..
Αν και θα ειμαι λιγο off topic εχω κ αλλη μια ασχετη ερωτηση:
Ειναι καλο που η ολοσωμη εχει λαιμους τιτανιου;
Γιατι καποιος μου ειπε οτι επειδη ειναι απο τιτανιο οι λαιμοι εχουν "ημερομηνια ληξης" (καικαλα εχουν καποιες συγκεκριμενες ωρες λειτουργιας)...
Ισχυει κατι τετοιο;

Αποσυνδεδεμένος nenhs

• Δραστήριο μέλος
  • Τόπος: Αγ.Γεώργιος Γρεβενών-γ@μωΑθήνα
  • +4/-0
  • Sex Drugs Metal
« Απάντηση #49 στις: 26/01/12, 19:47 »
Δε νομιζω να παιζει κατι τετοιο πρωτη φορα το ακουω. Εξαλλου το τιτανιο νομιζω οτι ειναι πολυ ανθεκτικο υλικο ωστε να εχει ημερομηνια ληξης. Ας μας διαφωτησουν οι ειδικοι γιατι εγω δεν εχω ακουσει κατι παρομοιο.
ΤΣΑΚΣΤΑ ΑΠΑΝ..........