24/07/14, 20:44Τελευταίο μέλος: johnkarf

Αποστολέας Θέμα: ...Πατεντα...  (Αναγνώστηκε 1434 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ApriliaXaros

• Trade Count: (0)
  • Δραστήριο μέλος
  • Τόπος: Λαμια-Ναυπακτος
  • +4/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • 2χρονο για το παθος,4χρονο για την παρεα!!
    • Μοντέλο:RS 50
...Πατεντα...
« στις: 07/02/11, 16:13 »
Βασικα καλησπερα σας,Κουλα πολυ κωλοπαιδο ο Κυριακος!! :tez: :tez: :tez: Ξαναμπαινω στο θεμα,σκεφτομαι να αλλαξω τους καθρεφτες απο το rs μου κ να βαλω καθρεφτες με φλας επανω.Γινεται???Περαν αυτου οποιος ξερει τι αλλη πατεντα,κομματι που κολαει απο αλλο μηχανακι επανω(μιλαμε για rs του 2003) ας ριξει μια γνωμη εδω να κανουμε το rs λιγο πιο custom.
Strokes are like sex,brutal and exhausting or romantic,soft,slow and relaxing...

Αποσυνδεδεμένος kostask18

• Ενεργό μέλος
  • Τόπος: leukada
  • +0/-0
  • apriliabikers.gr
    • Μοντέλο:SX 50
Απ: ...Πατεντα...
« Απάντηση #1 στις: 07/02/11, 17:45 »
καθρεφτες με φλας στο rs δυσκολο...εχω ακουσει για σκουτερ με αυτη τη πατεντα αλλα δεν ξερω τι μοντελο....καλητερα βγαλε τους καθρεφτες και τα φλας και κανεναν κολο να ομορφινει το εργαλειο :P
pente zeugaria lastoixa allazw ka8e xrono giati apo to spiti sou pernw me mpantilikia mono

• Δραστήριο μέλος
  • +4/-1
« Απάντηση #2 στις: 08/02/11, 00:04 »
Περαν αυτου καμια αλλη πατεντουλα?? Οχι μονο εμφανησιακη αλλα κ μηχανικη..
Strokes are like sex,brutal and exhausting or romantic,soft,slow and relaxing...

APRILIA BIKERS HELLAS - PORTAL

« Απάντηση #2 στις: 08/02/11, 00:04 »

• Ενεργό μέλος
  • +0/-0
  • apriliabikers.gr
« Απάντηση #3 στις: 08/02/11, 00:49 »
 :bye: πιστευω αν βγαλεις καθρεφτες κολο και φλας θα ομορφηνει παρα πολυ το μηχανακι σου :ohyes: .μπορεις να βαλεις καμια σητα αν σου αρεσουν η κανενα μπλε νεον να φωτιζει την μηχανη...οταν μου μικρος στο sx μου ειχα βαλει παντου το νεον συνεχεια του αλλαζα θεσεις...μια φορα το ειχα βαλει κατω απο το μπροστινο φτερο :tez: και μια αλλη το ειχα κολισει μεσα στο μπροστα φαναρι με τροπο ετσι ωστε να μην φενετε και να φωτιζει τους ανακλαστηρες του φαναριου ηταν ωραιο :ohyes: αλλα το βραδυ δεν εβλεπα καλα..ακομα μπορεις να βαλεις φωτα xenon.την πινακιδα την ειχα βαλει σε μια υποδοχη στο πλαστικο που ειναι πισω απο την αναρτηση και φαινοταν καλα δεν ξερω αν το δικο σου εχει τετεια υποδοχη παντος την πινακιδα την ειχα κολισει με logo στιγμης εχω κανει 32000 χμ και ακομα ειναι μια χαρα δεν ξεκολισε ποτε...μηχανικα μπορεις να βαλεις μια εξατμιση gianelli που ειναι χωρις καταλυτη και θα αυξησει σημαντικα την αποδοση και την συμπεριφορα του rs..οταν βαρεθεις και θες παραπανω δυναμη αυξισε τα κυβικα και βαλε καρμπ.....εαν θες να σε ακουνε σε ακτινα χιλιομετρων μπορεις να βγαλεις το καρμπον τελικο της gianelli μια φορα τον χρονο το κανω γιατι στο χωριο μ γινετε το πασχα μια συναντιση μηχανων απο τα γυρω χωρια με κοντρες,η αστηνομια κανει περιπολιες και μας κυνηγαει κτλ...το μηχανακι θα κανει σαν αεροπλανω και δεν θα αντεξεις πολυ ακομα και με βουλομενα αυτια βεβαια το να βγαλεις το τελικο μπορει να προκαλεσει και ζημια αλλα αυτο δεν το εχω ακουσει ποτε...
pente zeugaria lastoixa allazw ka8e xrono giati apo to spiti sou pernw me mpantilikia mono

• Δραστήριο μέλος
  • +4/-1
« Απάντηση #4 στις: 08/02/11, 01:32 »
χμ....Μεσα στην ναυπακτο χωρις καθρεφτες θα με ξεφτουριασουν,οπως κ χωρις φλας.Τωρα απο εξατμιση φοραω fasmem duo με kevlar τελικα,80αρι πιστονι,22 καρμπ κ απ'οτι ανακαλυψα τελευταια(ελεος δλδ) εχω κ ρευματα ducati.Τα xenon τα σκεφτομαι αλλα σιγουρα αντεχει η μπαταρια,υπαρχει αρκετο ρευμα η θα κλαιμε τπτ?Τωρα για το νεον καλη ιδεα κ κακως δεν την σκεφτηκα  τοσο καιρο..Απλα με τους καθρεφτες εχω κολημα γιατι χρειαζονται και ελεγα για κατι πιο ομορφο.

• Ενεργό μέλος
  • +0/-0
  • apriliabikers.gr
« Απάντηση #5 στις: 08/02/11, 01:57 »
χμ....Μεσα στην ναυπακτο χωρις καθρεφτες θα με ξεφτουριασουν,οπως κ χωρις φλας.Τωρα απο εξατμιση φοραω fasmem duo με kevlar τελικα,80αρι πιστονι,22 καρμπ κ απ'οτι ανακαλυψα τελευταια(ελεος δλδ) εχω κ ρευματα ducati.Τα xenon τα σκεφτομαι αλλα σιγουρα αντεχει η μπαταρια,υπαρχει αρκετο ρευμα η θα κλαιμε τπτ?Τωρα για το νεον καλη ιδεα κ κακως δεν την σκεφτηκα  τοσο καιρο..Απλα με τους καθρεφτες εχω κολημα γιατι χρειαζονται και ελεγα για κατι πιο ομορφο.
αγορασε ενα νεον 15ε το πολυ εχει συνδεσε το στην μπαταρια κ βαλε κ κανεναν διακοπτη(εγω ειχα βαλει εναν απο τηλεκατευθινομενο και ενας φιλος μου απο πορτατιφ) αν δεν εχει για να το ανοιγεις οποτε θελεις κ να μην καιει πολυ ρευμα..το xenon μαλλον χρειαζετε τροποποιηση για να μπει κ πρεπει να το πας σε μαστορα...εχω ακουσει κ για ειδικους λαμπτηρες που βγαζουν παρομοιο φως...αυτο ειναι ποιο φθηνο και μπορεις να το κανεις μονος σου...βαλε και κανενα αυτοκολιτο malossi στο ψαλιδι η οπου αλλου θες ειναι ωραια...

• Δραστήριο μέλος
  • +4/-1
« Απάντηση #6 στις: 08/02/11, 02:43 »
Τα xenon θελουν περισσοτερο υπομονη για να συνδεσεις balast κ ιστοριες,τωρα για λαμπες τυπου xenon δεν ενθουσιαζομαι τοσο γιατι εχει ενα φιλαρακι μου σε σκουτερ κ ειναι μικρη η διαφορα.Ξερει κανεις αν η μπορει να γινει μετατροπη απλου rs σε tuono??

APRILIA BIKERS HELLAS - PORTAL

« Απάντηση #6 στις: 08/02/11, 02:43 »